| catalinutz1288 a întrebat:

Am niste probleme cu Wireless'ul, nu ma mai pot conecta la el. Daca ma conectez la el de pe telefon, imi arata semnal full doar ca nu mi se incarca nici o pagina. La fel, pe calculator nu merge deloc. Am observat ca beculetul de pe Wireless de la,, SYS" nu mai clipoceste asa de des ca atunci cand imi mergea, acum se aprinde cam 1 data pe secunda. Mi-am restartat calculatorul si wireless'ul la fel, tot nu imi merge. Am scos cablurile si le-am bagat inapoi, tot degeaba. Probleme cu internetul nu am, daca ma conectez fara wireless, merge. Ma puteti ajuta careva?

Răspuns Câştigător
| rater1994 a răspuns:

Tu nu calculatorul trebuie sa il restartezi.Ia-ti un ac si baga-l in spate in locul special de la wireless si tine acul sau acel ceva cu ce ti ascutit tinel 10 sec pana isi da restart. Dupa ce si-a dat restart scrii la search 192.168.1.1 sau IP care iti scrie pe spatele router-ului.Te loghezi cu administratorul si cauti la setari acolo auto installer trebuie sa fie ceva ca sati instaleze automat pe Ip tau rds.Sau cauti sa faci manual prin PPoe.

| catalinutz1288 explică (pentru rater1994):

Mi-a mers asa cu auto installer. Mersi frumos.

| rater1994 a răspuns (pentru catalinutz1288):

Ma bucur ca ti-a mers toate cele bune.

4 răspunsuri:
| motan444 a răspuns:

Schimba parola si da restart la router

| catalinutz1288 explică (pentru motan444):

Am facut initial asa si nu a mers, mersi oricum de sfat.