| adelutza_9416 a întrebat:

Am 3 prietene bune: Sabina, Corina Si Madalina. Sabina este o fata simpla de la tara, care nu este foarte populara, nu este fitoasa si ma inteleg foarte bine cu ea.
Corina este o fata care nimeni din clasa nu o suporta, pentru ca e urata, nu se spala pe dinti si nu stie nimic, are decat 2 de 10, ia numai 4 si 5, mai mult nu.
Madalina este o fata desteapta, care se apropie de pragul popularitatii, dar cateodata este foarte nesuferita. Vorbeam cu ea la telefon si imi spunea ca are conturi pe Twitter si Facebook si ca mai vrea sa isi faca cont si pe Hi5 si pe My Space si tot mai departe... Alta conversatie telefonica... Vorbeam asa ca nu prea am mai vorbit si ii spuneam ca vorbesc foarte des cu Sabina si Corina, iar ea mirata, imi spune ca de ce vorbesc cu Corina, iar atunci m-am suparat pe ea.
Mada s-a schimbat foarte mult, nu mai e aceea persoana care era inainte. I-am spus parerea mea, iar ea a zis ca si eu m-am schimbat. Asa e, fiecare om se schimba de la zi la zi, saptamani, luni, ani...si asa mai departe.
Iar cand vorbesc cu alte fete cu nasul pe sus, imi spun ca de ce stau mereu cu Sabina si cu Corina si cu Madalina, si de ce nu stau cu celelante. Intr-o zi, Madalina m-a vazut cu o colega si a facut o fata, ca de ce stau cu ea, ca ce, n-am voie sa stau si cu altcineva, numai cu ele? Asa ceva s-a intamplat si cu Sabina. O colega m-a luat de mana sa mergem la baie, iar Sabi s-a suparat foarte tare.La fel ca la Mada, ce? Nu am voie sa stau si cu altcineva?
Vou ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Eileithy a răspuns:

Le poti intreba care e motivul pentru care-s suparate pe tine, pentru ca tu nu-l vezi, in acest fel nu poti indrepta nimic in cazul in care ai gresit. Ma-ndoiesc ca vor avea o explicatie logica sa-ti dea.

7 răspunsuri:
| Aηηy a răspuns:

Din cate am citit, am observat ca esti o fata foarte populara si ca fetele se bat pe tine, care sa isi petreaca mai mult timpul cu tine etc. Tu sti foarte bine ca ai voie sa stai cu cine vrei chiar daca le faci " geloase". Incearca sa le impaci pe toate si sa le dezveti cumva de obiceiul de a sta cu nasul pe sus. Impaca-le cumva si daca reusesti fa-le sa se inteleaga una cu alta, papa :*.

| sayross a răspuns:

Si mie intampla la fel cu prieteni dar eu le zic direct ba eu nu sunt mata nu sunt tactu sa stau cu tine permanent ori intelegi si vrei sa fim prieteni ori bafta simplu si la obiect. sper ca ti-am fost de ajutor.

| Dєєค a răspuns:

Parerea mea e ca nici una nu iti prea e prietena adevarata:-s Incearca sa le lasi pe toate 3, chiar daca va fi greu si apropie-te de alta persoana, intelegatoare si prietenoasa:* succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prieteniile, cateodata, sunt false... Nu stiu cum sa-ti zic, dar ele sunt cam suparacioase si ar trebui sa le explici cu frumosul ca trebuie sa stai si cu alte fete nu numai cu ele 3. Daca nu intelege, lasa-le putin timp si vor veni la tine ca sa fie iar prietena cu tine... Asta zic din propria experienta. Si mie mi s-a intamplat asa ceva. Sper ca te-am ajutat. kiss Fundita?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce parere am? Ca sunteti niste copile care se agita pentru niste nimicuri trecatoare.Le-ai numit prietene pe aceste fete, dar eu nu am simtit prietenia voastra in vorbele tale. Atata timp cat va barfiti una pe alta,cat tu vorbesti asa despre ele,cat pentru tine conteaza popularitatea si notele care se iau, numai prietene nu sunteti.Un prieten nu iti interzice sa vorbesti cu altcineva si nu se supara daca vorbesti cu altcineva.Mai bine deschizi ochii si te apropii de niste persoane care merita, pe care le apreciezi pentru ceea ce sunt ele cu adevarat.Iar ele la randul lor sa faca acelasi lucru. Bafta!

| maria849 a răspuns:

Nu sunt prietene adevarate

| DyanNaa a răspuns:

Pai prietenele stii cum sunt...mai suparacioase ca nu le bagi si pe ele in seama. Puteai sa-i zici:
-Fata (sau cum ii zici tu), uite, m-am decis sa stau si cu alte colege.Nu sa stau tot timpul cu tine si cu Sabina. Vreau sa-mi fac prieteni noi, si sa ne imprietenim toti si sa fim un grup de copii.Asa si eu am un grup de copii: Elena,Denisa,Alex,Iuli, Andrei, Mihai si Robert.Ne mai certam noi cateodata dar ne impacam rapid.Deaia astept eu vara: sa ne jucam de la 12 ziua pana la 9-10 seara.Ne jucam,glumim, alergam si topaim.O sa le traca lor, nu te ingrijora.Fii calma si normala cand vb cu ele.Deci ai grija,cum zice si AnaMaria, prieteniile cateodata sunt false deci ele nu-ti pot fi prietene toata viata, s-ar putea sa va certati crunt si sa nu va mai vorbiti in veci.Fii foarte atenta ce faci! Adica nu zic ca'ss rele dar ai grija ca te pot parasi la orice moment.Alte ori, sunt prieteni care iti sunt asa dragi si care ai vrea sa,, mori" pentru viata lor.
'
Asta e.Viata! Ce sa-i faci...Cu necazuri, cu bucurii...
Ei, mult spor!