| 354 a întrebat:

Am o intrebare care ...de ce de fiecare data pot sa il iert pe fostul prieten iert orice mi-ar face ma supar pe el dar totusi il iert...

Răspuns Câştigător
| spiritul a răspuns:

E bine daca pe fostul il ierti... La actualu ce ii faci? Ii dai papucii?

14 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Il ierti deoarece il iubesti, sau poate il ierti in speranta ca el se va schimba si nu iti va mai gresi... e posibil.

| cioko19 a răspuns:

Pentru ca ti la el. il iubesti.
happy

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Si ce ti-a facut asa rau incat sa te superi? ca poate il ierti fara sa ai nevoie sa te superi pe el...

| JustMeFlory a răspuns:

Pt ca tii la el! Daca nu ti'as pasa nu l-ai mai ierta si ti-ai vedea de viata ta!happy

| yuli10 a răspuns:

Pentru ca iti sta in caracter. probabil nu esti foarte incapatanata si realizezi ca preferi sa il ai langa tine asa cum e decat sa nu il ai deloc.

| ing. a răspuns:

Buna.kiss. Il ierti pentru ca:
-il iubesti;
sau
-te`ai suparat degeaba;
sau
-nu e asa de grav ce ti-a facut;
sau
-isi cere frumos scuze si promite ca nu mai face, iar tu ai incredere in elhee hee.

Oricare dintre variante poate fi cea corecta credhappy. Dupa parerea mea cel mai corect raspuns este ca il iubesti, si inima ta iti zice sa il iertilove struck. Pupicikiss

| sweet_girl_carmen a răspuns:

Pt ca tii la el mult

| tremuriciiuliana a răspuns:

Asa eram si eu pana acum ceva timp cand mi-am dat seama ca nu merita il iubesti prea mult si ai impresia ca daca te despartesti de el nimeni nu o sa se mai uite la tine

| lacrimi a răspuns:

@Spiritul, vezi ca n-ai inteleslaughing? E o relatie de tranzitie, azi e fostul, maine actualul, poimaine fostul, si tot asa laughing. Parca-s Bahmuteanca cu Prigoana laughing. Muuuuuulta iubire laughing.

| sabina a răspuns:

Pentru ca'l iubesti?
Ar putea fi unul din multele motive.

| DeeDee_1261 a răspuns:

Eu ced e pentru ca tii foarte mult la el sai al iubesti cu adevarathappy:*

| dayannutzza a răspuns:

Intra-devar pentru ca il iubesti dar si pentru ca nu te-ai putea desparti de el te-ai atasat prea repede de el, si mie mi s-a intamplat. poate iti face mici lucruri sau lucruri mari si grave daca sunt mari si grave ar trebui sa iei masuri o sa-ti fie greu sar nu-i mai accepta scuzele si stai departe de el si poate o sa-si invete lectia sa nu-ti mai faca ce ti-a facut.bafta tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca il iubesti si u esti mai iertatoarebatting eyelashes
Dar cred ca niste scuze meritzi si u si o mica atentzie!
xoxo
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca il iubesti si fiindca iertarea este atributulDmnezeirii.iertand te apropii de Dumnezeu care a spus la intrebarea; de cate ori trebuie sa iertam? de 7 ori? eu nu spun de 7 ori.ci de saptezeci de ori cate sapte.vezi tu 354. tu poate te vei plictisi tot iertand ca noi santem oameni si avem limite impuse. dar Dumnezeu cat iarta intr-o zi? si cati? dar intr-o vesnicie? e ceva sa nu obosesti iertand.si iubind.