| NYØ2002 a întrebat:

Am o intrebare:
Eu ma duc la scoala de vara la Iasi la Teologie Romano Catolica si sport.
Am o problema cu maica-mea:nu ma lasa sa ma duc singur ca ii este frica ca ma pierd prin Iasi, ca vin golanii ma bag in sac, trafic de organe etc.
I-am spus ca ma duc cu un baiat si ca nu sunt singur.Mama mi-a spus ca vrea sa vorbeasca cu parintii lor intre 4 ochi si eu am facut cont fals la ala ca sa vorbeasca cu mama pe mess.Si i-am mai spus ca parintii lui sunt plecati in strainatate etc.
Mama a spus cica sa vorbeasca tata cu el.Ce sa fac? Sunt intr-o incurcatura, daca vine taica-miu cu mine la statie ce fac?

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă ești minor e normal ca mama ta să nu te lase singur.
Îți vrea binele, ar trebui să o asculți.

| NYØ2002 explică (pentru Andreeush):

Asa sunt toate mamele fricoase. Tata nu spune nimic.

| Demidol a răspuns:

1. Cati ani ai?
2. De ce ti-e frica sa te insoteasca un parinte chiar si pana in statie? Mergi in alta parte? Ai grija, vei da de bucluc!
3. Ai gresit enorm facand cont fals.

| NYØ2002 explică (pentru Demidol):

1.Am 17 ani si sunt din husi jud.Vaslui si am zis ca merg cu un prieten ca asa singur nu ma lasa.Si ce daca e mare Iasul, Folosesc Gps-ul.Ce nasol este sa te comande parintii.Cica vrea sa sr intalneasca cu el si cu parintii lui sa vorbeasca intre 4 ochi