| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare TPU. ce se intampla cu mine? atunci cand este luna plina nu pot dormii deloc.pana dimineata, cand apune nu inchid un ochii, stau toata noaptea si ma uit pe tavan, iar cand ma uit la ea, ma ia o stare de neliniste, ceva foarte ciudata, parca asa astepta ceva, ma panicheaza, ma face nerebdatoare si nervoasa. iar in momentul in care apune, ma linistesc straight face. nu stiu ce se intampla; dar cu siguranta este ceva ciudat. ce ar trebui sa fac? sa ma duc a un preot sau nu stiu'n-am idee. Un sfat un ajutor ceva? va roghappy

10 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Varcolac

| Alina0491 a răspuns:

Nici eu nu pot sa adorm atunci cand e luna plin. Si imi vin in minte toate lucrurile pe care trebuie sa le fac si ma cuprinde nelinistea si imi vine sa plang. Nu stiu ce se intampla sad

| unione a răspuns:

Nu, stai linistita, f multa lume are probleme cu somnul cand e luna plina, sunt mai agitati, ii doare capul, e normal.
Nu are legatura cu preotul, ai putea sa bei un lapte cald inainte si sa citesti ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| GyeBaek a răspuns:

Roagate cand no poti dormi, si dormi mai bine cu o cruce langa tine.Si o sa vezi o sa poti dormi si cand e luna plina.

| nowgone a răspuns:

Esti sirenarolling on the floor

| Xname a răspuns:

Esti varcolac raised eyebrows

| hinaty♫ a răspuns:

Si eu patesc la felcrying

| Kazi a răspuns:

Salut, Criss, varcolac nu cred ca esti stai linistita si la preot nu cred ca vei gasi vreun remediu, parerea mea este ca ori ai vazut vreun film (acu ori cand erai mica)si ai ramas,, marcata'', ori ai auzit o legenda? eu zic sa te duci la un psiholog sa vorbesti cu el, ii povestesti si poate rezorvi ceva, cel putin eu am fost ca imi era frica de intunericbig grin am fost vreo 2 saptamani si ma convins ca nu e nimic rau in intuneric, la fel si cu luna nu e nimic rau la luna e o stea care se invarte in jurul soarelui care nu are nic o legatura paranormalawinkingSper ca ti-am fost de ajutorhappy

| Adrienne03 a răspuns:

Nu cred ca e nevoie sa mergi la preothappy.Si eu am patit-o chiar noaptea trecuta.Ma uitam pe geam si ii faceam poze lunii si am si filmat-o.A fost prea frumoasa.M-am pus in pat sa dorm si nu am putut dormii.M-am invartit in pat in toate pozitiile si nu puteam dormii.Nu e prima data cand mi se intampla.Si nu ziceti ceva gen"esti varcolac","esti sirena"."te-ai uitat la prea multe filme"si raspunsuri de genulaughing.Ca nu e ft ok sa nu poti dormii o noapte intreaga si sa fi stresat/a si agitat/ahappy. Fara sa stii de cehappy.