| Gospodina a întrebat:

Am o mare problema si v-as ruga sa cititi tot! Mi-am rupt mana la scoala alergand,ciocnindu-ma eu cu prietena mea,si am cazut jos pe mana dreapta. M-am dus la doctorul de la scoala si a zis ca am mana rupta. Ma doare tare,si aici vine problema, mama e cam rea si nu vrea sa imi puna mana in ghips! Cand am ajuns acasa i-am spus ce si cum si ea a inceput sa ma injure si ca vai ca de ce am alergat! Pai daca era ora de sport crying. Doctorita de la scoala doar mi-a pus o carpa pe mana, dar eu cu mana rupta am nevoie de ghips,asta a spus si doctora! Nu mai pot plang, ma si doare, mi-e ca se agraveaza cu incapatanarea maicamii. crying ajutati-ma! va rog ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| DaNNy3D a răspuns:

Ti-as propune sa iti strangi bani sau sa te imprumuti la prieteni ceva daca spui ca mama ta se comporta in asa fel cu tine...
Foarte trist sad

10 răspunsuri:
| Merilynne a răspuns:

Nu cred ca ai nevoie de parinti ca sa iti pui mana in ghips. Eu de obicei ma duc singura la fiecare doctor si am 13 ani.
Du-te la urgente si ti-o pun ei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci repede la urgente si iti pui mana in ghips, daca intr-adevar e rupta si stai asa cu ea se poate agrava serios. eu nu pot sa cred ca tu stai si scrii pe TPU cand ai probleme de genul asta

| michelia a răspuns:

Si care e problema ca mama e " incapatinata"? ( altul e cuvintul de fapt ).
Te duci singura sau cu o prietena la urgente, iti face consult, radiografie si daca e cazul iti pune mina in ghips.
Totul e gratis!

| PanaceuUniversal a răspuns:

Te duci la medicul de familie si ii expui problema! El iti va da o trimitere la medicul chirurg din policlinica, unde vei face o control simplu si apoi vei fi trimis la radiologie pentru a-ti fi facuta o radiografie sa se vada daca e exact fractura, sau poate e doar o luxatie sau entorsa! Apoi, de acolo mergi la aparat gipsat, atela, sau pur si simplu suport in functie de afectiunea pe care o ai!

Nu uita sa ii mentionezi medicului de familie ca nu ai bani, fiindca fara trimitere mai intai la chirurgie apoi la radiografie, va trebui sa platesti 20 de lei radiografia (40 daca e fata +profil)

| MineaIonutDaniel a răspuns:

Trebuie sa mrgi cu cineva la doctor sa ti pui ghips!

| Livia_Petriman_1998 a răspuns:

I spui doctoritei sau doctorului sa o cheme pe mama ta sa i spuna consecintele adica ce s-ar putea intampla daca nu tio pui in ghips

| Alexysroze a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi cu o prietena sau cu un prieten, amici ceva.E mult mai bine asa.Dar sa nu stai asa cu mana se poate agrava.Bafta.

| Pitikut a răspuns:

Ma-ta e o idioata.Ar merita numai genunchi in gura.Nu pot sa cred ca ai un parinte asa de idiot.Meri la urgente si rezolva-ti problema.Si sa mai fiu in locul tau, as reclama-o pe mama ta la protectia copilului.

| Gospodina explică (pentru Pitikut):

Ohoooo crede-ma de multe ori am si batut-o dar ce sa fac ca sunase la politie nebunaa!

| Own3r a răspuns (pentru Gospodina):

laughing Dai numa-n gura rolling on the floor