| SteauaROsie a întrebat:

Am o nelamurire,
pls help,
deci :prietenul are placa video de 32mbhappy
rami-1024mb,
are monitor exact ca al meu
lui ii merge rezolutia
in 1280-1024 pixeli

iar eu,
am placa video de 1024mb,
si rami de:2gb
nu mi merge rezolutia in 1280-1024pixeli

de ce?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| JaJe a răspuns:

Cel mai probabil, nu ai instalat driverul de la placa video, cand te uiti la filme iti merge?

Ai specificat ca placa ta video e de 1024mb, bun, dar nu ai specificat ce model este? ATI? nVidia? ce model EXACT?

Daca ai ATI, si stii modelul placii video si windows-ul care il folosesti descarca de aici:
http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

Daca ai Nvidia selecteaza modelul placii video si windows-ul care il folosesti si descarca-l:

http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us

PS: Daca iti da de ales sa descarci o versiune mai "noua" dar este BETA nu descarca pe acela, fiindca BETA = soft in testare, si e posibil sa fie plin de buguri (bug=plin de defecte, erori etc)