| Ciprian a întrebat:

Am o prietena care este intr-o relatie cu un baiat. Dar nimeni din familia ei nu stie. Si ea ar vrea sa-i spuna mamei ei. Dar nu stie cum sa procedeze. Ce o sfatuiti sa faca?
Funda :X

Răspuns Câştigător
| St3ffy a răspuns:

Depinde foarte mult de mama ei, adica de relatia pe care o are cu mama.Sincer de cele mai multe ori parintii se opun relatiilor pe care fiica lor o are cu anumite persoane, insa cel mai frumos este sa ii vorbeasca mamei sale din inima si sa o faca sa inteleaga ce inseamna acea relatie pentru ea.

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Sa o ia usor pe mama ei astfel incat aceasta sa nu se sperie si sa ii explice ca e mare si are si ea un prieten care o iubeste mult mult de tot. Ii doresc succes! :X

| Ciprian explică:

Am uitat sa precizez varsta. Fata are 12 ani si baiatul 16.

| shtefy a răspuns:

Cat timp au de cand sunt impreuna? o varsta nu imi spui? parerea mea este ca cel mai bine ii zice in fata ca decat sa incerce niste smecherii si sa afle mai urat mai bine sincer si clar, dar sa prezinte si atuurile baiatului...

| kiss4fresh a răspuns:

Daca as fi in locul ei i-as spune mamei scurt si cuprinzator, dar, daca este mai timida ar putea sa o intrebe mai intai daca ar fi de acord(fapt ce i-ar da incredere daca ar primi un raspuns afirmativ).
Ce sa spun... Succes!
Funda!? big grin