| renyrenata a întrebat:

Am o prietena si vrea sa stie daca fostul ei iubit mai tine la ea cum sa procedeze?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Păi, pune-l la probă, cere-i ajutorul (gasesti tu ceva), sau spune-i sa te insoteasca undeva. In oricare din aceste cazuri, daca sta pe ganduri si incearca sa gaseasca scuze (ba că nu poate, ba că se mai gandeste) atunci "flacăra" iubirii e stinsă sau nu mai pâlpâie la fel de tare. Poate sa-si dea seama si in functie de comportament, de gesturi, daca mai zambeste, daca se mai comporta ca inainte. Se simte cand ceva e in neregulă. Nu mai ai ce face, decat sa privesti cu incredere spre viitor..Destinul tau e altcineva, nu el.

3 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Sa-i arunce asa peste umar, aparent indiferenta;-Imi pare rau, sa stii, n-am tinut niciodata la tine. Daca ii raspunde in acelasi mod e clar ca inca mai tine la ea.

Răspuns utilizator avertizat
| Ebsghjs a răspuns:

Uhm, pai sa incerce sa-l faca gelos.
Daca el e gelos, inseamna ca inca mai tine la ea. Cum sa aflati daca e gelos? Va imprieteniti cu unul dintre prietenii lui.