| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. Am niste proaste cu fite in clasa, ideea-i ca dirigintele fix pe ele le crede in orice-ar spune. Le-am injurat saptamana asta pentru ca m-au enervat. Nu le suport nimeni, eventual ele intre ele.
Bun, acum am probleme ca le-au spus la diriginte "ce greseala uriasa am facut" si ala ma tine minte tot anul'. Mai ales ca ma vedea linistit si bun.
Mai sunt niste baieti si vreo 2 fete care stiu cum sta treaba, insa n-au ce sa faca.
Ce as putea sa fac? Cu dirigintele n-am ce vorbi, e un comunist de vreo 45 de ani si daca proastele alea o sa-i mai spuna ceva, el face ce spun ele.

2 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Sa îți vezi de treaba ta. Atitudinea lor în cele din urmă se va vedea. Apoi, nu merita din cauza lor sa îți faci probleme cu dirigintele. Cea mai buna metoda este sa le ignori. Oricum, dacă îți ceri scuze ca ai avut un comportament nepotrivit, ele normal rămâne fără cuvinte, pentru ca nu se așteaptă la asa ceva. Ai putea sa îți ceri scuze chiar la ora de dirigenție, asa îi vei schimba atitudinea dirigintelui, nu se va aștepta la asa ceva.Cea mai buna metoda este sa învingi răul prin bine.

| Inceputul a răspuns:

Nu le baga in seama, daca acele fete o sa iti spuna ceva nu le lua in seama. Arata-le ca esti mai bun ca ele, doar sa stai cuminte in banca ta de fiecare data cand ai ora cu cel care iti e diriginte, trebuie sa fii foarte cuminte, cand nu ai ora cu el la fel, fii cuminte dar nici ca un sfanthappy
Am si eu fitoase in clasa si diriginta mea le favorizeaza, cred ca asa e peste tot.