| Anuseabusea a întrebat:

Am o problema.
Băiatul de care îmi place mi-a propus sa fim împreună.
Eu am acceptat.
Înainte de acesta vorbeam tot bine, dar după el a devenit rece.
Nu-mi mai scrie și nimic.
Când l-am întrebat dacă suntem împreună a zis ca da.
Dar o data prietenul sau l-a întrebat dacă are prietena și el a zis nu către mine.
Ce sa însemne asta?
Și ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Par doar copilarii...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Înseamnă că nu sunteți împreună.

| Anuseabusea explică (pentru sadrian46):

Chiar ieri am vorbit cu el și am întrebat corect și mi-a spus ca suntem
Am uitat sa menționez ca atunci el era geloz pe mine
Am avut o mica situație
Nu știu ce sa fac

| DrHeart a răspuns:

Buna, happy
Inseamna ca el nu stie ce vrea, din pacate. Este destul de comun, nu doar in cazul baietilor. Are momente in care vrea sa fie cu tine si momente in care nu vrea si zice ca nu este intr-o relatie.
Intrebarea este, cu ce fel de baiat vrei tu sa fii intr-o relatie? Vrei sa ai o relatie bazata pe nesiguranta, sa te intrebi mereu daca e pe bune sau nu, sau vrei sa fii cu un tip care este foarte sigur pe el ca vrea sa fie intr-o relatie cu tine si iti arata ca te place, petrece timp cu tine, e bucuros sa le zica tuturor ca e cu tine, samd? Imi pare rau, stiu ca este o situatie naspa. Partea buna este ca puterea de decizie este la tine si daca vrei sa nu te mai simti neimportanta, poti pur si simplu sa ii spui ca nu iti place situatia in care te-a pus si ca nu vrei genul asta de relatie.
Cu siguranta poti sa gasesti tipi care se comporta mult mai frumos decat el si...meriti mai mult de atat. Meriti sa fii si tu fericita, nu? happy