| TeddyCar a întrebat:

TPU! Am o mica problema. E un baiat la mine in clasa, care a fost cel mai buni prieten al meu multa vreme.La un moment dat a inceput sa imi placa de el foatre mult. Imi faceam planuri cum sa ajung impreuna cu el. Insa am aflat ca si el ma place mai mult decat il plac eu pe el. Intr-o zi, cel mai bun prieten al lui a decis sa ne jucam adevar sau provocare. Eu am zis 'ok!'. Prietenul lui si prietena mea cea mai buna au decis sa ma intrebe ' Daca il plac pe prietenul meu cel mai bun? '. Am zis ca nu, dar din greseala radeam cand am zis-o. Apoi l-au intrebat si pe el, iar el a zis foatre serios ca nu ma place si ca nici nu m-a placut vreo data. Dupa joc m-am dus la el si l-am intrebat 'Tu ai glumit la faza ca ma urasti, asa-i?'.El a zis ca nu a glumit. Ca el chiar ma uraste. Din ziua aia am fost devastata si el s-a indepartat total de mine si a devenit foarte rece. Eu cred ca inca ma place. Ce se fac? Sa il intreb daca ma mai place?

Răspuns Câştigător
| TerenteFTW a răspuns:

Sentimentele nu dispar pur si simplu si prin simplul fapt ca ai spus ca el a fost cel mai bun prieten al tau e clar ca te place, un baiat nu cauta niciodata sa devina cel mai bun prieten al unei fete, iar daca l-ai numit vreodata "cel mai bun prieten" in timp ce el era indragostit de tine, asta te asigur ca l-a durut rau, Elliot Holse spunea intr-un Vlog de-al lui "She likes you as a friend because she doesen't respect you as a man"
Propunerea mea e sa-l intrebi intre 4 ochi :"Daca ai simtit ceva pentru mine, de ce nu o mai faci?"
Nu-l lasa sa se eschiveze de la raspuns si daca el o tine pe a lui, lasa-l asa, cu siguranta va regreta

6 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Poate s-a suparat de la joaca asta a voastra. Vezi de ce a zis ca te uraste si cere-i scuze. Poate te iarta.

| motan444 a răspuns:

Ce varste aveti? dac nu te superi

| SorynaMikytuz a răspuns:

Da,intreba-l,dc nu? Asfel iti exprimi sentimentele.
funda?