| Eu4EverX a întrebat:

Am o problema de fapt nu eu ci mama mea, lucreaza ca bucatareasa si azi a taiat niste varza pentru un preparat la 10 minute dupa a inceput sa o doara degetul mare de la mana dreapta ( nu s-a taiat) pur si simplu o doare si acum si spune ca foarte tare dar nu avem habar de la ce.Va rog mult sa imi spune-ti ce este? Sau daca nu cu ce se poate da sa ii treaca? Fundita va rog e urgent!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să aplice un unguent sau gel antiinflamator. Dacă nu cedează o radiografie să vadă ce are.
Sănătate.
Pa, pa.

| LoveMusic a răspuns:

O vizită la medicul de familie, e cel mai sigur. Multă sănătate!

| Nam a răspuns:

Mi s-a intamplat nu e ceva grav da... nici bine!

| candycarrie a răspuns:

O fi apasat degetul pe cutit mai multa vreme si intr'un fel i'a amortit dar o doare, se mai intamplathinking daca nu s-a taiat nu are ce sa fie altceva

| Bab a răspuns:

Sa lovit la deget fara sa+si dea seama nu cred ca are nimic grav...stai linistita si mie mi se intampla sa ma lovesc fara sa+mi dau seama

| Brilianta a răspuns:

Probabil a incordat mana...incearca sa il masezi putin...sau sa il maseze ea cu crema sau sapun am inteles ca este bun sapunul cand "iti sar venele" asa imi facea bunica mea cand imi sclinteam piciorul sper ca te-am ajutat pupici:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un unguent ceva ar fi bun