| AlinDenis a întrebat:

Am o relație cu o fata de 1 an și 8 luni. Recent eu am aflat niște chestii despre ea care sincer m-au dat peste cap și m-au dezamăgit enorm pentru ca eu o credeam altfel. O iubesc dar am decis sa o părăsesc pentru ca pur și simplu îmi vine sa ma dau cu capul de pereți de fiecare data când ma gândesc la ce am aflat. Le-am aflat acum câteva luni, nu am putut sa o las la momentul ăla și am mai continuat încă 5 luni, sa văd dacă mai pot sta cu ea, încă o iubesc și am aceleași sentimente dar pur și simplu ma doare când ma gândesc la acele chestii și ma gândesc fără sa vreau de fiecare data, îmi fac rau singur. Ea ma iubește și ma suna incontinuu de la rude, prieteni, spune ca nu poate fără mine. Ieri m-a sunat și se auzea un sunet ciudat, un bipait, vorbea greu, am întrebat-o ce se întâmpla și mi-a spus ca este internata in spital. A încercat sa-și ia viața cu niște pastile pentru ca nu mai suporta sa stea fără mine. Sincer ma simt groaznic și nu știu ce sa fac. O parere / sfat urgent va rog, sa ma împac cu ea?

17 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Te împaci cu ea că vrei să te împaci cu ea și merită efortu, nu din milă. oricum mi se pare puțin instabilă psihic dacă se apucă să ia pastile să se sinucidă că te-ai despărțit de ea.

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca iubita ta doar are o simpla simpatie pentru un alta baiat, nu merita sa te dai cu capul de pereti ori sa rupi o relatie.
Sunt convisna ca si tu te uiti dupa fete si femei pe strada, dar pentru atata lucru, fata asta nu te pocneste si nu-ti reproseaza nimic.
Eu zic sa te maturizezi si sa nu mai exagerezi cu nimicuri!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu știu ce chestii ai aflat. Probabil erau importante pentru tine, dacă ai decis despărțirea.
2. Să nu cedezi șantajului cu sinuciderea. A scăpat. Dacă se întoarce la tine și tu o lași să se întoarcă, de câte ori o să ii vină ei, te amenință cu sinucuderea. Părerea mea. las-o să îl șantajeze pe altul cu asta.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Dacă nu spui ce anume ai aflat întrebarea e cam aiurea, adică noi de unde sa știm dacă trebuie sa te împaci cu ea sau nu?

| AlinDenis explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Eram la început, vorbeam prin mesaje, eu eram innebunit după ea și îi dădeam de înțeles ca vreau ceva cu ea, iar ea îl plăcea pe altul’, știu ca pentru voi nu e cine știe ce dar eu unul nu pot trece peste asta

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru AlinDenis):

Dacă la ales pe el este de înțeles nu te iubește Pe tine Aia e viața ei decizile ei îmi pare rău pentru tine cu Adevărată ai grija de tine bafta

| AlinDenis explică (pentru GraniniCuPiersica):

Pai nu l-a ales pe el, ca ea a continuat cu mine dar îl plăcea pe ăla

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru AlinDenis):

Stai puțin omule fa mă sa înțeleg

Te iubește cu Adevărată din inima si sufletul ei? Da sau nu? Atâta vreau sa știu

| AlinDenis explică (pentru GraniniCuPiersica):

Ea spune ca ma iubește, îți dai seama dacă ea vrea sa se omoare din cauza mea cred și eu ca da

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru AlinDenis):

Bun atunci eu nu văd Absolut nicio problema nu Mai are rost subiectul nici discuția nu te mai plange ca **** fără supărare casa de piatra sa fiți Fericiți pe veci dacă te iubește cu Adevărată din inima și sufleul ei și Tea ales pe tine Aia e clar! nu-l iubește pe ăla nu-ți fa inima rea nici nu te mai nacaji stai liniștit bafta aveți grija de Voi să fiți Fericiți

| DaniTDCI a răspuns:

Stai neaparat de vorba cu ea.

| AlinDenis explică (pentru DaniTDCI):

Am vorbit cu ea și spune ca nu a avut absolut nici o treaba cu acel baiat, nu s-au sărutat niciodată, nu au fost împreuna, nimic, doar ca se plăceau reciproc însă nu a vrut sa fie cu el. Ea nu ma înțelege și nu înțelege de ce ma simt trădat Pt ca nu a făcut nimic, dar tu fiind baiat probabil ma înțelegi

| DaniTDCI a răspuns (pentru AlinDenis):

Te înțeleg

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Pai ce ți-a făcut? Ce sa întâmplat?

Sigur exista o cale sa Rezolvați problema unde exista iubirea Adevărată doar cea Adevărată din inima cu Adevărată și sufletul cu Adevărată in tot deuana va exista o cale in tot deuana va exista un drum

| AlinDenis explică:

Probabil veți sari pe mine ca de ce am mai continuat încă 5 luni, dar nu am avut puterea sa renunț la ea, am zis sa încerc sa văd dacă pot sa uit, dar intr-o zi eram la munca și ma gândeam la ea, la tot ce a fost frumos și apoi dintr-o data mi-au venit in minte acele gânduri și mi-au dat lacrimile, nu mai eram bun de nimic, nu mai auzeam. In momentul ăla am decis sa pun stop. E o senzație pe care nu știu cum sa o descriu, simt ca e in zadar tot și ca degeaba mai stau cu ea.

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru AlinDenis):

Ce ți-a făcut omule zi o data ce este ce sa întâmplat?

| AlinDenis explică:

Când am vorbit despre asta mi-a spus ca atunci nu avea sentimente pentru mine, ca acum ma iubește. Stiu sigur ca nu m-a înșelat de când suntem oficial intr-o relație dar chestia aia ma da peste cap