| anonim_4396 a întrebat:

Am sani dar nu am fund, ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| anamaria82726 a răspuns:

Pai bine atunci, continua! Multi vrem sa facem exercetii azi si sa vedem rezultate maine. Fesele se vor ridica doar putin. Nu e ca si cum exercitiile te ajuta sa faci un fund de,, brazilianca,,. Asa este gena ta pana la urma si forma fundului tau. Probabil ca ai facut muschi putin. Dar nu cat sa fie foarte vizibil.
Mai ales faptul ca faci acasa, ajuta putintel. Nu este in zadar am zis. O idee tot ajuta. Dar nu se compara cu lucratul la sala pe aparate cu greutati.

11 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Fă.sport, du-te la sală.

| aXy99 a răspuns:

Apuca-te de sala si antreneaza-ti picioarele/fundul de doua ori pe saptamana. Sunt multe exercitii pentru fesieri, vei avea rezultate, totul tine de asteptari. Un fund de brazilianca n-o sa ai niciodata, dar mai mare si posibil mai bombat, da.

| MaraMadalina1888 a răspuns (pentru aXy99):

Fac exercitii pentru fund in fiecare zi de ceva timp si nu prea vad rezultate

| aXy99 a răspuns (pentru MaraMadalina1888):

Ce exercitii? Cresti greutatea/nr de serii sau repetari de la un antrenament la altul? Vezi ca trebuie sa mananci ceva mai mult si bogat in proteine pentru a creste in masa musculara.

| MaraMadalina1888 a răspuns (pentru aXy99):

Eu fac maratoane care durează in jur de 5 zile

| anamaria82726 a răspuns:

Fata de sani, fundul il poti obtine si natural, fara vreo interventie medicala.
Si cred ca este destul de clar ce ai de facut daca vrei sa ai fund... exercitii. Daca nu vrei sa mergi la sala, sunt foarte multe tutoriale pe Youtube care chiar ajuta. Si mersul ajuta sa iti intaresti musculatura in general.
Daca esti motivata si ai ambitie sa te tii de exercitii, rezultatele vor aparea.

| MaraMadalina1888 a răspuns (pentru anamaria82726):

Fac exercitii pentru fund in fiecare zi de ceva timp si nu prea vad rezultate.

| anamaria82726 a răspuns (pentru MaraMadalina1888):

Pai bine atunci, continua! Multi vrem sa facem exercetii azi si sa vedem rezultate maine. Fesele se vor ridica doar putin. Nu e ca si cum exercitiile te ajuta sa faci un fund de,, brazilianca,,. Asa este gena ta pana la urma si forma fundului tau. Probabil ca ai facut muschi putin. Dar nu cat sa fie foarte vizibil.
Mai ales faptul ca faci acasa, ajuta putintel. Nu este in zadar am zis. O idee tot ajuta. Dar nu se compara cu lucratul la sala pe aparate cu greutati.

| Silwian a răspuns:

Alrrgat pe scari! Sus jos!
Jos sus!

| MaraMadalina1888 a răspuns (pentru Silwian):

Am doar 4 trepte, ma impiedic naibi?

| anamaria82726 a răspuns (pentru MaraMadalina1888):

Nimeni nu a zis sa urci scarile de la bloc...scari gasesti peste tot. Te deplasezi si gasesti

| Silwian a răspuns:

Si inca xeva cu scuzele de rigoare. fara aa fac misto.dar daca i mostenire n ai ce sa faci?