| UrSuLeTzZz a întrebat:

Am si eu o problema. Am 15 ani si imi place un baiat, el are aceeasi varsta. Faza e ca imi place de anul trecut, si nu pot sa mi-l scot din cap. Totul a inceput cand ne-am apropiat si atunci mi-am dat seama ca il plac, dar nu am avut curaj sa ii spun pentru ca el dupa ce a aflat ca unei fete ii place de el a respins-o si a evitat orice contact cu ea. Imi era frica a nu patesc la fel. La scurt timp el s-a cuplat cu o alta fata. Le-am demonstat celorlalti ca nu imi mai pasa de el. Dupa s-au despartit si mi-am dat seama ca tot imi place si chiar m-am bucurat de despartirea lor. Usor usor ne-am apropiat, el tot nu sti de sentimentele mele, dar m-am temut sa nu isi dea seama, asa ca am apelat la alta stategie : am inceput sa il ignor, sperand ca il voi uita. Fata de ceilalti mi-am ascuns sentimentele, nu am vrut sa stie nimeni. A venit toamna, si mi-am dat seama ca imi lipseste asa ca m-am apropiat din nou si s-a legat o prietenie. Ideea e ca toate gesturile pe care le facea mi se pareau a fi speciale... era doar in mintea mea. De craciun am fost la niste prieteni si eu eram obosita asa ca m-am intins pe pat. El s-a pus langa mine sa ma intrebe ce fac cum ma simt etc... imi batea inima de zici ca eram in fata unui om celebru. Cand am vazut ca fetele nostre eram foarte aproape m-am uitat in ochii lui si mi-am dat seama ca ma pierd asa ca m-am ridicat sa nu i se para ca imi place de el sau cv de genu. Acum imi este dor de el pentru ca nu prea am mai vorbit si orice lucru imi aduce aminte de el. Intrebarea este : cum sa il uit?

3 răspunsuri:
| EmaEmax a răspuns:

Bai,eu cred ca tu fugi dar in acelasi timp de apropi de el.Nu-nteleg de ce iti renegi sentimentele fata de el.Din cate am citit eu el da semne ca te place asa ca nu mai sta pe ganduri si spune-i ca-l placi si tu, daca te va respinge asta e.Incercarea moarte n-are.
Pa. ^^

| Fantastic7 a răspuns:

De ce sa il uiti cand poti discuta cu el fata in fata despre ceea ce simti tu pentru el de atata timp?
Poate lui ii place de tine si o sa vrea sa fiti impreuna, de unde sa stii?
Incercarea moarte n-are si daca nu risti, nu castigi!winking
Eu te-as sfatui sa-i spui si sa vezi ce zice:* Poate vei ramane surprinsa placut ^.^
Si daca nu va face nimic, nici nu ai pierdut ceva si nici nu ai castigat ceva.happy
Succes!

| Administrat0r a răspuns:

Il uiti gasindu-ti alte activitati. Daca stai si te plictisesti si nu faci ceva sigur nu-l uiti.