| SkillTester a întrebat:

Am si eu o problema.Am o colega la scoala care o iubesc si ea stie asta, chiar am fost pentru scurt timp cu ea. Dar intr-o seara cand ieseam de la scoala am luat-o de gat si cand am ajuns acasa mi-a spus ca m-am grabit si i-am zis ca daca tot nu vrei si asa pas si gata.De 1 saptamana stau in spatele ei in banca si se intoarce tot timpul la mine si vorbeste frumos cu mine si rade la glumele mele. Dar intr-o zi am rugat-o sa vina sa vorbim ceva doar noi 2(vrand de fapt sa o sarut) si nu vrut sa vina.Mentionez ca ei ii place de alt baiat care nu se uita la ea. Ce pot sa fac sa ma impac cu ea?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Continua sa glumesti cu ea, parerea mea asta ofera de obicei cea mai mare atractie pentru un baiat [in cazul unei fete], pe langa asta incearca sa ii arati ca tii la ea, si iti pasa de ea, de exemplu cand o vezi odata ca nu e ca de obicei, adica e mai abatuta, mai suparata, intreba-o ce a patit si incearca sa o consolezi, cu un sfat bun sau o vorba data din suflet, iar in acest fel ea isi va da seama ca se poate baza pe tine si ca esti o persoana intelegatoare si de sprijinm si asta conteaza foarte mult intr-o relatie. Vorbeste cat mai mult cu ea, arata-i ca va distrati bine impreuna, incearca sa faci echipa cu ea la proiectele in grupe ca sa ii arati ce echipa buna faceti amandoi, fie ca e vorba doar de un simplu si banal proiect:d, asta ajuta destul de mult pentru inceput, iar daca zici ca baiatul acela nici nu se uia la ea, pai isi va da seama la un moment dat ca nu mai are rost sa umble dupa el daca nu o abag in seama si il va uita, si cine stie poate tu vei fi cel care ii va tine locul. smug. Succes!:*

6 răspunsuri:
| Rustin a răspuns:

Iao cu incetu.Incerca sai arati ca iti pasa foarte mult de ea.Iai apararea in cazuri in care se ciontrazice cu alte fete bla bla.
bafta

| blackrose269 a răspuns:

Depinde ce gen de fata e:Una sensibila careia ii pasa de sentimentele celorlati si nu vrea sa raneasca sau una nepasatoare care isi ascunde adevarata fata.Poate ea crede ca lucrurile decurg prea rapid intre voi si nu e pregatita pentru asta sau pur si simplu nu vrea deocamdata.Posibil sa fi anticipat ce vrei sa faci [ca ai vrut sa o saruti], cat despre faza cu celalalt baiat probabil e doar o atractie fizica sau chiar il place si nu vrea sa te raneasca. Daca apuci sa vorbesti cu ea, explica-i care este situatia si poate va intelege. Sper ca te-am ajutat si succes!:*

| Phutui a răspuns:

Cati ani aveti?

| Ana9317 a răspuns:

Nu mai incerca sa o saruti fara sa vrea si ea straight face

| SkillTester explică:

Multumesc mult pentru oate raspunsuile si am sa incerc sa vorbesc mai mult cu eabig grin.

| SkillTester explică:

13 anibig grin