| BoBoMuSic a întrebat:

Am si eu o problema cu messul sad, l-am sters si am vrut sa il instalez din nou.l-am instalat si cand bag id'u zice ca e gresit si cand intru pe yahoomail merge straight face imi explica si mie cum pot sa fac sa imi mearga si pe messenger?sad

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Uite cum faci!

YAHOO MESSENGER - DEZINSTALARE COMPLETA
Dezinstalarea completa a programului Yahoo! Messenger
Pentru a dezinstala Yahoo! Messenger exista mai multe posibilitati:
1. folosirea programul de dezinstalare de la Windows: Start » Panou de control » Dezinstalare programe » Yahoo! Messenger » Dezinstalare.
2. utilizarea programul de dezinstalare furnizat de autorul acestui software: Start » Toate programele » Yahoo! Messenger » Dezinstalare / Uninstall / Uninstaller.
3. utilizarea unui program de dezinstalare universal / universal uninstaller.
La sfârsit elimini toate fisierele create de programul Yahoo! Messenger Si intrarile din registri de Windows create de Yahoo! Messenger dupa restartezi calculatorul.
Pentru a elimina intrarile din registri de Windows urmezi pasii:
Start - Toate programele - Accesorii - Run / Executa - scrii "regedit" si dai ok.
Se va deschide o fereastra noua cu editorul de registri, aici intri în: HKEY_CURRENT_USERSoftware si elimini folderul Yahoo! Messenger.
Faci acelasi lucru si în:
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARE
HKEY_USERS.DEFAULTSoftware.
Dupa restartezi calculatorul, descarci programul si îl instalezi din nou!
Asigura-te ca, calculatorul tau îndeplineste cerintele minime pentru a putea instala aceasta versiune de Yahoo! Messenger!
Acum da un restart si Curata registry cu CCleaner.
http://www.piriform.com/CCLEANER

INSTALARE Yahoo! Messenger v 11.5.0.155 [OFFLINE] [18.3 MB / Windows All] - http://fbx.ro/ksdk5e1em7c76qg8 sau http://www.softpedia.com/......nger.shtml

10 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Scrie exact eroarea care iti da in Yahoo Messenger!

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| BoBoMuSic explică (pentru neluL):

We can't sign to Yahoo messenger.
there might be a problem with your internet connection.Make sure your is connected to internet.

| neluL a răspuns (pentru BoBoMuSic):

Vezi aici http://tiny.cc/jervew si revino cu un reply!

| BoBoMuSic explică (pentru neluL):

Scuze ca nu am raspuns aseara nu am mai avut timp, si nu prea intelegi din ce este acolo e preai incalcit + ca eu il am si in engleza ...totusi mersi ca ai incercat :d

| neluL a răspuns (pentru BoBoMuSic):

Vezi la -> Rezolutie! In afara de asta mai regleaza data si ora la pc si apoi da un restart.

| BoBoMuSic explică (pentru neluL):

Mai precis unde?happy

| neluL a răspuns (pentru BoBoMuSic):

Dacă primiţi unul dintre următoarele mesaje de eroare de mai sus vă rugăm să vă asiguraţi că urmaţi paşii prezentaţi în primul rând, în, Cum să Resetare Configurare Browser Web. Dacă sunteţi încă în imposibilitatea de a semna în urmaţi paşii de mai jos.

Pentru a configura Internet Explorer:

Închideţi toate aplicaţiile, inclusiv browser-ele web.
Faceţi clic pe "Start".
Selectaţi "Control Panel".
Faceţi clic pe "Reţea şi Internet", apoi faceţi clic pe "Internet Options". Dacă panoul de control este în modul clasic, dublu-clic pe "Internet Options".
Faceţi clic pe "Security" tab, apoi selectaţi "Site-uri de încredere."
Faceţi clic pe "Default Level", apoi faceţi clic pe "Site-uri."
Goliţi caseta de selectare pentru opţiunea "necesită o verificare server (https :) pentru toate site-urile din această zonă."
În "Adauga acest site la zona de" câmp, introduceţi următoarele:

*. Yahoo.com

Notă: Asiguraţi-vă că pentru a include asterisc (*) în faţa "yahoo.com.".
Faceţi clic pe "Add", apoi clic pe "Close".
Selectaţi "fila Confidenţialitate" şi faceţi clic pe "Default" pentru a asigura "Medium" este selectat.
Faceţi clic pe "Advanced" (acest lucru nu este butonul Advanced).
Localizaţi "navigare" categorie.

Selectaţi următoarele opţiuni de selectare box:

Dezactivare depanare scripturi (Internet Explorer)
Dezactivare depanare scripturi (Altele)

Goliţi următoarele opţiuni de selectare box:

Afişează o notificare despre fiecare eroare de script
Re-folosesc Windows pentru comenzi rapide de lansare

Selectaţi fila "General".
Faceţi clic pe "Settings" din sectiunea de "Browsing History".
Faceţi clic pe opţiunea marcat "De fiecare dată când vizita pagina de web." Apoi, faceţi clic pe "OK".
Faceţi clic pe "Delete", în secţiunea de "Browsing History".
Faceţi clic pe "Delete all" pentru a şterge fişierele temporare Internet şi cookie-urile din Internet Explorer (acest lucru este de compensare browser-ului "cache" de fişiere stocate).
Selectaţi caseta de selectare pentru opţiunea "şterge fişiere şi setările stocate de suplimente" şi faceţi clic pe "Da" pentru a elimina dvs. Temporary Internet Files.
Faceţi clic pe "Apply", apoi faceţi clic pe "OK" pentru a închide fereastra Internet Options.

De asemenea, este posibil ca ar putea exista o problemă cu versiunea de Java pe care le-aţi instalat pe sistemul dvs. şi poate fi nevoie să actualizaţi versiunea de Java.

http://java.com/en/download/index.jsp

| BoBoMuSic explică (pentru neluL):

Am aproape tot nu prea pot sa ii dau de cap sad poate cu timpu o sa mearga...ce zici sa instalez alta versiune?

| neluL a răspuns (pentru BoBoMuSic):

Ce versiune ai acum? ce windows ai?

| BoBoMuSic explică (pentru neluL):

Versiunea 11.5. windows 7, 32

| neluL a răspuns (pentru BoBoMuSic):

Uite cum faci!

YAHOO MESSENGER - DEZINSTALARE COMPLETA
Dezinstalarea completa a programului Yahoo! Messenger
Pentru a dezinstala Yahoo! Messenger exista mai multe posibilitati:
1. folosirea programul de dezinstalare de la Windows: Start » Panou de control » Dezinstalare programe » Yahoo! Messenger » Dezinstalare.
2. utilizarea programul de dezinstalare furnizat de autorul acestui software: Start » Toate programele » Yahoo! Messenger » Dezinstalare / Uninstall / Uninstaller.
3. utilizarea unui program de dezinstalare universal / universal uninstaller.
La sfârsit elimini toate fisierele create de programul Yahoo! Messenger Si intrarile din registri de Windows create de Yahoo! Messenger dupa restartezi calculatorul.
Pentru a elimina intrarile din registri de Windows urmezi pasii:
Start - Toate programele - Accesorii - Run / Executa - scrii "regedit" si dai ok.
Se va deschide o fereastra noua cu editorul de registri, aici intri în: HKEY_CURRENT_USERSoftware si elimini folderul Yahoo! Messenger.
Faci acelasi lucru si în:
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARE
HKEY_USERS.DEFAULTSoftware.
Dupa restartezi calculatorul, descarci programul si îl instalezi din nou!
Asigura-te ca, calculatorul tau îndeplineste cerintele minime pentru a putea instala aceasta versiune de Yahoo! Messenger!
Acum da un restart si Curata registry cu CCleaner.
http://www.piriform.com/CCLEANER

INSTALARE Yahoo! Messenger v 11.5.0.155 [OFFLINE] [18.3 MB / Windows All] - http://fbx.ro/ksdk5e1em7c76qg8 sau http://www.softpedia.com/......nger.shtml