| Bula001 a întrebat:

Am strans destul de multe absente la scoala in semenstrul 1.in jur de 100.toate motivate cu scutiri cumparatebig grin.si de la toata chestia asta am intrat in ochii dirigintei.care a inceput sa aiba pata pe mine...nu reuseste sa ma prinda cu lectie sau teme nefacute la scoalahappy. si am lipsit acum recent din nou 2 zile la rand...si am auzit ca a comentat prin clasa. credeti ca este posibil sa-mi sune parintii si sa vorbeasca despre aceaste absente?

Răspuns Câştigător
| Nuvăsufăr a răspuns:

1. Trebuie să ştii că la mai mult de 120 de absenţe, motivate sau nemotivate, repeţi anul.
2. Numai chiuli.
3. Nu ai cum. dacă-ţi ştiu nr. de telefon, n-ai cum să mai scapi. Mai bine du-te la Biserică roagă-te, sau spune-le adevărul alor tăi din prima şi o să te ierte puţin. decât să afle de la dirigintă.

2 răspunsuri:
| RazvanHDd a răspuns:

Aa pai nu a facut-o deja? e foarte probabil sa ii contacteze in urmatoarele zile.straight face nasol pentru tine

| Bula001 explică:

Puteti sa-mi dati niste sfaturi de cum as putea evita un posibil telefon din partea dirigintei catre parintii mei? Funda!