| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU! Deci...eu sunt in clasa a8-a. Si astazi, dirigintele m-a chemat de o parte si mi-a zis sa le spun parintilor sa treaca pe la scoala, din motive numai de el stiute, cand au timp ca vrea sa vorbeasca cu ei. Iar eu nu inteleg de ce adica nu am note mici, nu am absente, sunt cuminte. Adica, eu stiu ca daca cheama parintii la scoala s-a intamplat ceva sau din cauza notelor dar la mine nu e cazul! Cel putin asa cred! L-am intrebat daca s-a intamplat ceva si a zis ca nu, doar vrea sa vorbeasca cu parintii. Acum eu stiu... poate e ceva dar nu vrea sa imi spuna mie. Iar chestia e ca nici nu stiu cum sa le spun parintilor despre asta! O sa creada ca cine stie ce am facut dar eu chiar nu am facut nimic! Nu i-a chemat niciodata la scoala. Posibil sa fie din cauza ca au lipsit la ultimele 2 sedinte(au fost ocupati si nu au putut ajunge). Chiar nu mai stiu! Nu gasesc niciun motiv, niciun raspuns. Voi ce credeti? Ce-ar putea fi?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Au nevoie de ceva bani pentru diverse, si nu trebuie sa stii tu.

| andrei1237 a răspuns:

Eu ii zic sa ii chemi pe parintii tai la scoala. Daca nu ai facut nimic nu are de ce sa iti fie frica.

| 1Hekate1 a răspuns:

Buna,pai poate e ceva legat de vreun concurs sau asa? Sau poate legat de o pregatire de performanta daca esti buna la acea materie? Sau...nu stiu..ai ceva pe suflet..adica esti trista sau asa din cauza vreunui lucru? Daca da, poate a aflat ceva de la colegii tai si vrea sa vorbeasca cu parintii tai.Sau poate fi legat de vreo tabara ceva? Sau, in ultimul timp poate, ai invatat cumva mai prost? Cheama-i pe parinti. Spune

| 1Hekate1 a răspuns (pentru 1Hekate1):

Spune-le pur si simplu ca te a pus sa ii chemi, dar nu a vrut sa iti zica de ce...Si pe mama a chemat o profa de romana, deoarece eu fac compuneri de olimpiada(adica lungi, descriptive etc) si la examen nu am voie sa depasesc etc, si probabil vroia meditatii ca sa imi explice(nu doar eu, ci toate de perfo) cum sa le facem.Pana la urma am redat toti teza si nu a mai chemat pe nimeni pentru ca an facut toate conpuneri bune de exame. Poate e si la tine ceva de genu asta, legat de meditatii, pregatire etc