| anonim_4396 a întrebat:

Am terminat clasa a VIIIa cu o medie mare-9.69.Trebuie sa ma hotarasc la ce liceu vreau sa merg, tinand cont ca acum, se face repartitie conputerizata.Primele mele optiuni ar fi un profil de stinte sociale la cel mai bun liceu din oras, sau la liceul de Informatica. Voi ce ma sfatuiti sa fac? Multumesc.

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Cum stai cu matematica? Alege si in functie de disciplinele unde esti cu adevarat performant.Gand bun! Mira

| Sara a răspuns:

Conteaza ce vrei sa faci pe viitor. stiu ca la st sociale, anul trecut la mine in oras s-a intrat cu medie mai mare decat la info. de ce aceasta neclaritate pe tine... totusi info si st sociale sunt opuse... gandeste te bine. Stiinte sociale este un profil ft ft usor, daca te atrage romana, limbile straine si materiile de comunicare atunci acolo iti este locul. Sora mea a terminat clasele de liceu la acest profil cu medii mari, la cel mai bun liceu din Botosani. succes.

| dulshe a răspuns:

Informatica, la aceasta optiune voi da si eu la anul, chiar imi place cu adevarat. Dar totul depinde de tine, de gusturile tale, pentru ca nu poti sa lucrezi de nevoie, pentru a face bani, ci din placere.

regis
| regis a răspuns:

Nu conteaza foarte mult profilul. Du-te la un liceu bun, oricum vei face o facultate dupa, nu?
Un liceu bun te va ajuta sa treci si peste micile carente de exprimare scrisawinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu te sfatuiesc sa te duci la rares, stiinte sociale happy. Ti se potriveste pentru ca iti place romana. Era bine si la info, dar tu si matematica whistling. big grin. Mult succes, Del`! >:d