| Anonim0043993434 a întrebat:

Am tot cautat de luni de zile pe internet, nu exista nicio metoda de crestere in inaltime? am incercat stretching,baschet,tenis, tractiuni si nimic.Incerc orice injectii,medicamente, operati, orice doar sa nu mai fiu pitic.Am 17 ani 1.79.Am vazut ca in SUA este o operatie de alungire a oaselor, doar in SUA se face operatia?

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

In primul rand nu esti pitic. In al doilea rand eu stiu ca ajuta exercitiile la bare, cel mai bine e sa intrebi un profesor de sport sau un antrenor profesionist de la o sala.

| Fatamuntilor a răspuns:

De obicei baietii se opresc din crestere dupa 20 de ani, mai ai timp.
Eu zic ca 1, 79 e sufiicent!
Poti merge la un medic sa intrebi daca e necesara acea operatie si daca se poate face.Eu consider ca nu!

| malvinacroft a răspuns:

Poate nu te impresioneaza prea tare, dar exista barbati mici de inaltime care au psihicul asa de puternic incat nu mai conteaza centimetrii. Ex.: Napoleon, Cezar, iar in vremurile noastre, actori ca Tom Cruise, ca sa nu mai vorbim de Peter Dinklage. Asa ca fa-te tu barbat puternic la cap, nu inalt la corp, ca e mai greu asta...

| Harley007 a răspuns:

Poti sa iti injectezi hormonul cresterii. Se foloseste cand te opresti de crescut ori ceva creste si ceva nu, dar si le fac unelor modele care sunt obsedate de podium si vor sa fie inalte. Poti sa incerci asa ceva. Totusi 1.79 e aproape 1.80, iar asta nu e putin big grin