| Revela12 a întrebat:

Am un prieten care s-a multat de foarte timp in tara lui natala, Italia si azi a venit in vacanta in Romania si am dat peste el. Ce sa fac, ce sa-i zic?
P.s 1:Eu am 14 ani.
P.s 2:El este mai mic ca mine.

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Încearcă să vorbești cu el, întreabă-l ce hobby-uri are, ce muzică îi place.

3 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Țară natală se zice la țara în care te-ai născut.
Întreabă-l cum e în Italia, cum e școala acolo, ce face în timpul liber, ce jocuri joacă, dacă sunt mafioți pe unde locuiește, cu ce echipă de fotbal ține, dacă i-a văzut jucând pe X, Y, Z (în funcție de echipa de fotbal din orașul în care locuiește), dacă are prieteni români în Italia, ce fel de pizza preferă. Chiar trebuie să-ți dăm mură în gură, ce naiba, tu n-ai niciun fel de curiozități legate de copilul ăla și de viața lui?

| Revela12 explică (pentru Raven):

Pai nua m idei nu am l am mai vazuzut 6-7 ani, ce vrei nu sti nimic, s-a stii ca nu e frumos sa telegi de altii

| Raven a răspuns (pentru Revela12):

Și nu ți-am dat suficiente idei? Ce-ar trebui, să vorbesc eu în locul tău?