| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten, ne cunoastem de 2 ani,dar am inceput sa avem o relatie de acum ceva timp,cateva luni,de la un timp se poarta mai rece cu mine,uneori e dulce,imi vorbeste frumos,se poarta frumos dar uneori e rece,e schimbator,totusi suntem la distanta,lucreaza peste hotare plus ca nici nu e din tara mea,eu sunt din Moldova el Romania,la inceput era altfel cand venea la mine,acum de un timp de cand a plecat inapoi cu munca sa ma schimbat,poate distanta il satura,nu stiu,i-am vorbit ca am observat ceva schimbari la el,nu mai e asa ca inainte,si daca nu mai vrea sa continuam sa terminam relatia,dar a zis ca totul e bine,si continuam mai departe,insa totusi vad ceva schimbari,uneori imi vorbeste foarte rece,de parca nici nu as fi iubita lui,am incercam iar sa aduc vorba de schimbarile lui insa a inceput foarte tare sa se enerveze si era cat pe ce sa ne despartim pentru ca zisese ca nu am incredere in el. Poate are dreptate,is si geloasa,si il iubesc foarte mult, si mi-i greu cand il vad asa ca se poarta cu mine, desi tot imi zice ca nu vrea sa terminam relatia.Insa uneori chiar nu mai pot,nu mai vreau sa aduc vorba de comportamentul lui sa nu se mai enerveze iar,tin in mine totul,si mi-i greu mie pentru ca nu il inteleg ce are uneori,stiu ca pare dur dar de vreo cateva zile mi-am facut un profil fals pe facebook cu poze false a unei fete si am intrat in vorba cu el,alta iesire din situatie nu am avut decat sa aflu daca ma mai iubeste sau nu, sau s-a saturat de mine si nu vrea sa-mi zica, chestia e ca a inceput foarte bine sa vorbeasca cu fata de pe profilul fals, chiar ceruse sa se intalneasca cu ea.Cu mine insa a vorbit in continuare cald, si dulce ca intotdeauna.Azi cand am intrat din nou de pe acel profil fals am vazut ca daduse ignor prieteniei dp facebook.Nu stiu,de cateva zile tot doream sa-i spun ca eu am facut acel profil fals, insa doream sa vad pana unde se va ajunge, insa azi a dat ignor acelui profil.Nu stiu ce sa cred,eu il iubesc mult,m-am atasat de el foarte mult si nu vreau sa-l pierd,as vrea sa aduc vorba de profilul fals dar nu stiu,insa pe de o parte vreau sa stiu ce are de gand,nu stiu,sa-i zic de acel profil sau sa intru in vorba din nou cu el de pe acel profil sa vad pana unde va ajunge. Uneori imi vine sa rup eu relatia,sa-mi fie usor,sa nu am atatea ganduri in cap,sa nu ma gandesc asa mult la el,sa nu mai sufar dar pe de o parte nu pot,il iubesc mult si tin foarte mult la el, daca nu m-a lasat pana acum si tot continua sa ma sune, sa vorbim in fiece zi toata ziua cred ca totul e bine.Nu stiu.

3 răspunsuri:
| LadyDeny a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu el deschis, sa lamuriti lucrurile, sa-i pui intrebari, poate e stresat sau are ceva pe suflet si nu iti spune, vorbiti sincer si roaga-l sa-ti spune ce se intampla

| Symona911 a răspuns (pentru LadyDeny):

Chestia e ca am discutat cu el,a zis ca totul e bine, ca nu are nimic, am mai adus deseori vorba de asta dar mereu se enerveaza, am zis sa-l in pace deja, insa ma macina gandurile

| Symona911 a răspuns:

Am vorbit cu el pe tema asta,prima data mi-a zis e totul bine,sa nu ma mai gandesc la asta,dar deja nu mai pot, e schimbator, nu stiu ce sa mai cred, am mai adus vorba de asta dar a inceput sa se enerveze, asa ca l-am lasat in pace