| Fancyuiop a întrebat:

Am un prost în clasă care tot comentează la orice aș face,mă aduce la disperare, mă face să mă simt prost, râde ca un handicapat de mine, stă întruna cu alții și râd de mine. Orice i-aș zice și aș demonstra că nu-s fricos, el tot așa mă crede. De bătut nu pot să-l bat, am 16 ani și îs slab ca varga. Implor ajutor! Ps: stau la internat pentru. că învăț la seminar,de la anul nu stiu ce fac, preoții și pedagogii nu fac nimic, colegii nu au cum să mă ajute, eu supărăcios, dirigintele nu mă ajută, sunt disperat. Please ajutați-mă cum puteți voi.

Răspuns Câştigător
| IuliaAna23 a răspuns:

Ignoranta este cea mai puternica arma. Daca nu il bagi in seama, se va plictisi sa te sacaie si te va lasa in pace (stiu din experienta ).
Chiar nu trebuie sa suferi de pe urma lui doar pentru ca este ignorant, tu stii mai bine cine esti, nu are rost sa iti bati capul cu toti idiotii.
Invata mult si arata-i ca esti mai bun decat el, si chiar daca îi atrage si pe cei din jur de partea lui, arata-le tuturor cat de mult se inseala.

| Salontanul a răspuns (pentru IuliaAna23):

Ignoranta sau ignorarea?
Exemplu din DEX:
-IGNORÁNT, -Ă, ignoranți, -te, adj., s. m. și f. (Om) incult, fără cunoștințe elementare; neștiutor. – Din fr. ignorant;
-IGNORÁRE s. f. Faptul de a ignora; neglijare intenționată, nebăgare în seamă, trecere voită cu vederea, disprețuire.

| IuliaAna23 a răspuns (pentru Salontanul):

Scuze, chiar nu mi-am dat seama. Am vrut sa spun ignorarea, mersi ca mi-ai atras atentia.

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca sa nu le dai apa la moara si evita-i pe cat posibil. Invata si in timpul liber fa mult sport (exercitii pentru muschi). Cei slabi (ca tine) sunt mult mai rapizi in miscari si intr-o zi ii vei putea trage una sa-si aduca aminte ca este la seminar si nu la sala de box.

| emy a răspuns:

Buna ziua, draga! happy In primul rand, roaga-l pe Dumnezeu sa te sfatuiasca; El este cel mai bun sfatuitor al omului. In al doilea rand, eu zic sa-l ignori( asta e cea mai buna pedeapsa pentru genul acesta de oameni) si cauta sa-ti pui in valoare calitatile pe care ti le-a dat Bunul Dumnezeu. El rade de tine, probabil fiiindca nu-l duce mintea mai mult, nu are cu ce sa iasa in evidenta sau poate e invidios pe calitatile tale. Asa ca lasa pe fiecare in pace si vezi-ti de viata ta, caci tu te cunosti cel mai bine, tu si cu Bunul Dumnezeu. Sper ca te-am ajutat! Te pup si iti doresc numai bine! kiss

| sierra1 a răspuns:

Orice i-aș zice și aș demonstra că nu-s fricos, el tot așa mă crede -
NU trebuie să-i demonstrezi nimic. Răde? Râzi și tu cu el, (ei)
Nu te consuma, nu arăta că te consumi. Așa doar îi îndârjești să fie mai incisivi. Înceară să vezi că merge!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

PLM; roaga-l pe Dumnezeu sa vina in ajutorul tau, ce mama dracului face de nu vede!?

| Legion7X a răspuns:

Cred că a văzut o slăbiciune la tine ești prea serios și nu faci nici tu glume ca să râzi de el.
Încearcă să faci și tu miștouri de el dar, fii mult mai comediant și zeflemist

| ziftode a răspuns:

Invata sa ridici o spranceana
poate crezi ca fac misto, dar daca esti perfect calm, ridici o spranceana si apoi te intorci si (inainte de a incepe sa te intorci) iti dai ochii peste cap (adica limbajul corpului spune de parca ar urla: IA UITE SI LA ASTA, MARE-I GRADINA LUI D-ZEU) atunci o sa se simta el cu musca pe caciula
insa trebuie sa ai un autocontrol foarte, FOARTE bun si sa nu te enervezi, sa nu te pierzi, si mai ales sa nu il lasi sa vada nimic altceva (nu frica, nervi sau orice altceva decat atitudinea ta superioara)

daca e prea complicat atunci raspunde-i cu aceeasi moneda, invata cateva fraze care il fac prost fara sa spui cuvinte urate, de exemplu: Ilie (sau cum il cheama), ILIE, VORBESTE CU TOTI DINTII ODATA PENTRU NUMELE LUI D-ZEU CA NU INTELEGEM NIMIC! big grin

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Doar el sau si altii fac acelasi lucru? Nu prea se intelege. Poti fi mai explicit?

| Anonimu1 a răspuns:

Nu îl bagă în seamă mă pentru că dacă îl bagi in seama va continua să râdă până la urmă o sa te lase în pace