| Fancyuiop a întrebat:

Nu stiu cum să zic dar iar îs disperat. Stau la internat și în camera de alături stă un țigan care-mi face zile negre ( e în clasă cu mine ) Mă vb pe la spate,îmi bate în perete,râde cu alții de mine. Faza e că mi-a prins slăbiciunea că îs supărăcios. Nu mai pot,nu am idee ce să fac să mă lase în pace, nu mai suport (am avut probleme de astea și în generală, când eram la altă școală) ajutor cu sfaturi please!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiecare camin are un pedagog si trebuie sa-l cauti si sa te plangi lui.

| Freya1 a răspuns:

Intotdeauna o sa fie cate un inteligent din asta care va face asa.
Ignora-l cat de mult poti ca genul asta de oameni nu au scripule si cu cat ii bagi mai mult in seama cu atat se cred mai destepti. Ocolestel, ignora-l iar daca cumva te agreseaza vorbeste cu diriginta, cu profesori cu parinti.

| TheRealFantasy a răspuns:

Daca e grav poti sa incepi pe bune sa fii arogant, indiferent, sa il faci saracie si sa il iei la misto, de preferat cu ce ai tu si ce nu are el, sa il bati daca aI avantajul fizic, etc. laughing
D-astea de arfe, fite si superioritate, daca e tigan si e din ala de neam prost nu o sa te lase in pace. Ori il ignori (multa rabdare iti trebuie) ori cu forta.
Asta, sau te muti din internat, ceea ce nu cred ca vrei sa faci. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| KanameKuran a răspuns:

Iti place de tipul ala? Iti este prieten sau ruda?
Cel mai probabil raspunsul este "nu", asa ca de ce ti-ar pasa de opinia lui? Atat timp cat nu te agreseaza fizic, ignora-l si ramai calm, fi ca un munte ce sta neclintit indiferent cat de tare bate vantul.
Iar daca incepe sa te agreseze fizic, riposteaza, nu conteaza daca el te bate sau tu il bati, important este ca ii arati ca nu iti este frica sa ripostezi.

| MorioMD a răspuns:

Simplu, ignora pe ce-i care se cred "buricul pamantului". Incearca sa te concetrezi la treburile tale si cand el va vedea ca-l ignori, te va lasa in pace. Daca esti in gimnaziu incearca sa vorbesti cu diriginta sau cu parintii lui.

| MorioMD a răspuns (pentru MorioMD):

Am vazut ca esti la internat, tot ce poti sa faci este sa-l ignori. Nu stiu care e faza cu internatul si daca au diriginte, dar daca au diriginte vezi ce poti sa faci happy.

| PumpkinDoll a răspuns (pentru MorioMD):

Nu e chiar asa