| blackberrygirl a întrebat:

Am un temperament colerico-melancolic. Ce profesii credeti ca mi s-ar potrivi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La inot te-ai putea elibera de energiile negative.
Ca traducator ai avea pace mai multa.
Mai bine du-te la actorie, ai sa vezi ca e foarte interesant sa combini 2 temperamente: vulcanic cu melancolic, deoarece se completeaza reciproc.Ce are una, nu are alta.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Preot, poate ies dracii din tine.

| blackberrygirl explică (pentru suntserios):

As vrea eu, doar ca sunt fata si nu pot.

| blackberrygirl explică (pentru blackberrygirl):

Alte sugestii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frumos temperament.
Dupa parerea mea: muzician, pictor, actor, inotator, traducator etc.
Gaseste-ti drumul in viata.

| blackberrygirl explică (pentru anonim_4396):

Eu sunt tipul artistic. Am inteles faza cu muzician, pictor, actor. Dar de ce inotator sau traducator? Ma gandeam sa dau la teatru (in general actorii sunt colerici), dar partea melancolica din mine nu ma lasa sa ma afirm, ma face sa ma pierd.

| anonim_4396 a răspuns (pentru blackberrygirl):

La inot te-ai putea elibera de energiile negative.
Ca traducator ai avea pace mai multa.
Mai bine du-te la actorie, ai sa vezi ca e foarte interesant sa combini 2 temperamente: vulcanic cu melancolic, deoarece se completeaza reciproc.Ce are una, nu are alta.

| VladSpita a răspuns:

Cele mai potrivite profesii pentru colerici sunt: designer, artist, chirurg, bucătar, manager, întreprinzător, jurnalist, anchetator.
Melancolicii trebuie să evite profesii care presupun lucrul cu oamenii. Pentru acest tip de temperament o alegere ideală ar fi următoarele profesii: compozitor, pictor, om de artă, zugrav, strungar, lăcătuş, veterinar, contabil.