| anonimul0724 a întrebat:

Am visat aseară ca am fost la dentist si s-a uitat in gura mea si aveam un dinte de jos nepus la locul lui si ea mi l-a tras, nu pot sa spun ca m-a durut, adică am simtit in momentul in care l-a tras.
Aseară (2:00)am venit de la un club si văzusem la un prieten de familie becurile aprinse, am oprit si am aflat ca murise bunica lui(apropo eu in ziua de ieri am plecat de la scoala cu scuza ca ma duc la dentist).In fine, am plecat de la prietenul de familie dupa care am ajuns acasă si am visat visul precizat mai sus. Poate fi vorba de alta moarte sau doar de a bunicii prietenului meu.
Dau funda.
Mi-e foarte frica sa nu se întâmple altceva, sunt foarte superstițios, dau funda.

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu mai fi superstițios că nu e bine.
Nu mai crede în toate prostiile.
Probabil te-ai simțit un pic vinovat că ai mințit că te duci la dentist iar asta a cauzat acel vis.
În nici un caz acel vis nu indică faptul că ceva rău se va întâmpla, deci stai calm.
Data viitoare nu mai minți.

| Lioana a răspuns:

De ce crezi ca miscarea dintelui de catre dentist inseamna moartea cuiva?
Ai visat asta pentru ca ai mintit in legatura cu dentistul si iti statea pe constiinta. Era ceva stramb ce trebuia pus la loc in fapta ta. Ai putea sa mergi la dentist daca tot te-ai gandit la asta sa vezi cum stai cu dintii si vezi cum faci rost de motivare pentru absente pentru ca chiar daca ai dat motiv pentru plecare absent tot esti pus si depinde de tine daca raman nemotivate sau se motiveaza. Diriginta nu va motiva absentele pe baza cuvintelor tale.

| artemidak a răspuns:

Hm

probabil îți va muri cineva apropiat.

eu așa am pățit.