| Doremifa a întrebat:

Am visat in noaptea de marti spre miercuri un vis ciudat, nu conteaza inceputul insa sfarsitul e la fel ca intr-un vis de cand eram mica, fix acelasi loc. Pe scurt: Probam o rochie alba si am vazut in departare ceva, am inceput sa alerg spre el, sa nu imi irosesc sansa la fel cum am facut in visul cand eram mica, dar am cazut in noroi, eram murdara toata, am inceput sa plang si chestia spre care fugeam a disparut, fara sa aflu ce era. Imi poate cineva descifra visul? Stiu ca pare banal, insa in ultima perioada fac si visez niste chestii stranii ce nu le pot explica

3 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Potrivit culturii occidentale, rochia alba este in general asociata cu mireasa si tinuta de nunta. Deci, acest vis poate fo dorinta ta de a deveni mireasa.
urata, rupta, murdara, veche, din material prost - imaginea pe care o lasi in societate este negativa, sumbra, pesimista
Atunci când alergi după cineva este semn că persoana respectivă teCe inseamna cand visezi ca alergi Interpretarea visului in care visezi ca alergi 3 priveşte de sus şi tu faci tot ceea ce este posibil ca să o ajungi. Este un ideal pentru tine şi ai senzaţia că aceasta deţine şi a împlinit în viaţă tot ceea ce tu nu ai reuşit până la momentul visului. Alergarea după o persoane anume spune despre tine faptul că ai tendinţa de a-ţi forma idoli şi de a-ţi seta exemple puternice în viaţă. Dacă persoana după care alergi este o persoană apropiată este semn că cel mai bun exemplu pentru tine în viaţă poate fi mama sau ta şi că faci tot posibilul să le îndeplineşti aşteptările şi să nu devii ceva mai prejos sau să îi dezamăgeşti vreodată.

Semnificaţiile visului în care alergi după cineva:

Ai tendinţa de a-ţi forma idoli şi exemple în viaţă
Ai standarde înalte
Încerci să devii ceva mai mult decât eşti.

| Doremifa explică (pentru Elena9328):

Nu fugeam dupa cineva, mai mult cred ca fugeam spre ceva, nu intelegeam anume spre ce ma grabeam, nu pot fi sigura ca era o persoana

| Andreea309 a răspuns:

Spune o rugaciune inainte de somn. sigur te va ajuta