| s1ge123 a întrebat:

Am vorit cu fata de care imi place si am intrebat-o cum a fost la scoala si ea mi-a raspuns "bine" si i-am spus ca am vazut-o prin multime si ea mi-a raspuns "tky". Stiti ce inseamna? Mi-e rusine sa o intreb. Nu prea vorbeste cu mine. Stiti ce inseamna tky? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Doamne,Doamne! Inseamna thank you! Doar nu crezi ca ti-a zis ca te iubeste intr-un mod codificat, sau ca ti-a transmis sa o scoti la suc printr-un cod si ca tu trebuie sa il descifrezi!
Daca iti place de ea, scoate-o undeva, mergeti prin parc, discutati. Ca doar esti baiat, nu papa-lapte!

| s1ge123 explică (pentru Mayar):

Spune multumesc doar pentru ca i-am zis ca am vazut-o prin multime?

| Mayar a răspuns (pentru s1ge123):

E si ea un copil, nu un savant, nu stia pur si simplu ce sa zica. Ce putea spune? "Ce draguuut!"? Atunci iti dadea impresia ca te place. "ok"? Ar fi parut suparata. Nu a stiut ce sa zica, nu te mai speria atatawinking Ia mergeti prin parc, sau incepeti conversatii despre filmewinking

4 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Un limbaj idiot. Nu este destul ca se vorbeste Romengleza, acum trebuie sa vorbim si prescurtat. Am impresia ca ei/ele folosesc limbajul asta ca sa para interesanti. Exista corespondent in limba romana pentru toate englezismele, asa ca nu este nevoie de ele. Din partea mea mai bine o lasi!

| Crainstorm20 a răspuns:

Poate a vrut sa spuna thank you = multumesc? :p