| Dizzydizz a întrebat:

Anotimp preferat si dc

Răspuns Câştigător
| toxic_3876 a răspuns:

Normal as spune vara pentru ca (VARA = VACANTA) dar aleg primavara deoarece ce e mai frumos decat prima raza de soare dupa o iarna lungalove struck?

17 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Primavara pentru ca totul revine la viata.happy

| Victoria a răspuns:

Vara pentru ca sunt libera ca pasarea cerului :X

| OanaG a răspuns:

Vara-caldura love struck

Distractie[vacanta]
Uuu abia astept \:d/. Parca imi miroase a vara desi afara ningehee hee

| CosteaVlad a răspuns:

Nu cred că m-aş putea decide... Fiecare anotimp este frumos în felul său. Primăvara îmi place pentru că natura se "trezește" la viaţă după iarnă, iar totul începe să fie din nou verde. Vara îmi place pentru că e cald, soare, merg la mare, etc. Toamna îmi place pentru că totul începe să fie galben în jur, frunzele copacilor ne încânta cu mișcările lor artistice în timp ce se desprind și cad pe pământ, împodobind pământul cu un minunat covor galben-portocaliu. Iar iarna îmi place pentru că este anotimpul în care vine Moş Crăciun, și pentru că ninge, omătul acoperind peisajul cu o superbă pătură albă. Aşa că după părerea mea fiecare anotimp are un farmec deosebit. happy Ce de imagini artistice am mai folosit... laughing

| emy_8408 a răspuns:

Vara, pentru ca este cald, vacanta, excursii, timp liber.

| Natassha a răspuns:

Daca stau bine sa ma gandesc, imi plac toate.

Chestia e ca atunci cand e iarna, visez la gradina verde, trandafiri, visez la cartile citite undeva, in varful ciresului...

Iar vara visez la bulgarii de zapada, la soba calda,...

Primavara zisez la plimbarile lungi de toamna, iar tomna la pomii infloriti, la cerul de seara,...

| BlueRose1 a răspuns:

Toate anotimpurile sunt superbe si imi plac primavara totul este verde frumos si e ziua mea big grin vara cald vacanta distractie toamna misterioasa pentru mine tongue si iarna totul este alb frumos cateodata ador frigul!tongue

| ♥ŤяiŁµℓiŁµ ČяØĊ○Điℓµ♥ a răspuns:

Vara, deoarece e vacantaa si e foartee cald love struck [eu nu suport frigul x(big grin]

| gabytza_7109 a răspuns:

VARA:X:X:X cel mai frumos anotimpwinking

| funnygirl a răspuns:

Vara pentru ca e ziua mea, avem vacanta

| alexaalexandra a răspuns:

Vara:X:
pentru ca e vacanta, cald :X.nu ca iarna.sad

| floflory a răspuns:

Vara...pentru ca e foarte caaaaaald si pot sa merg in fiecare zi la plaja si cel mai important pentru ca e vacanta happy

| Lunatica :) a răspuns:

Vara fiindca e cald si pot merge la mare. Iubesc marea.

| Andreea`:) a răspuns:

Toamna...(septembrie)-incepe scoalasmug
Iarna...zapada; x
big grin
Ale tale care sunt?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vara, pentru ca e cald, e vacanta si multa distractie love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toamna, de obicei perioada 20 august - septembrie.
Sunt atatea emotii ca incepe scoala iar, inimile ne bat cu putere si parca cresc atat de mult incat nu mai au loc.
Mai e acel peisaj de culori calde si placute care parca te face sa iesi in camasa de noapte si sa alergi prin parc si sa asculti soaptelor frunzelor pictate in mii si mii de nuante.
Mai sunt si ploile care te relaxeaza atat de mult, si parca esti atat de absorbit de peisaj incat incepi sa crezi ca esti intr'un tablou cu titlul " Rapsodii de toamna ". Cat de frumos happy.

| catalinhomessi a răspuns:

Vara.pentru ca e vacanta si e cald afara