| nobody_9468 a întrebat:

Anul asta am note destul de mari, insa mai e o colega care nu stiu cum sa zic, dar mi-e atat de antipatica, care nici macar nu stie sa se imbracehee hee.
Ea toata ziua o vezi ca invata, pana si in pauze. E clar ca eu am si altele de facut nu numai sa invat, ca pana la urma am 14 ani si nu vreau sa ma trezesc ca n-am facut altceva decat sa invat si a trecut viata pe langa mine.
Ma enervez la culme cand vad ca ea iar si-a invatat, e genul tocilara, care nu stie altceva in afara de casa-scoala si atat! Cum s-o fac sa renunte la competitia asta absurda, stie doar ca intodeauna am fost deasupra ei si la scoala, si la baieti, la toatestraight face. Cum s-o fac sa cedeze?
Vreau o chestie de ordin psihic care s-o fac sa de-a naibii totul, nici decum s-o fac sa se puna si imi tare pe invatatlaughing.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ar trebui sa o admiri pe colega ta, nu sa o barfesti. Urat din partea ta. Eu cred caea are un suflet mai bun si mai curat decat tine. Degeaba te lauzi tu ca ai atata succes, se vede de la o posta ca esti tare invidioasa pe ea si ca nu te ridici la nivelul pe care ea il impune. Poate, daca o rogi frumos, te ajuta si pe tine sa te descurci mai bine.

| traficanta a răspuns:

Ce te mai critica lumea asta.[-x

sa stii ca eu tin cu tinelaughing da totussi las`o in pace ca n`ai ce sa-i faci.nu poti sa o schimbi daca ea nu vreaoh go on

| Klara a răspuns:

Ai doua posibilitati:
Ori o faci cu nervii sa-i demonstrezi ''cine-i sefa''... ori o eviti.
Nici eu nu m-am avut bine cu tocilara clasei, in liceu.

| Pitic a răspuns:

O bati laughing
lasa fata sa invete daca are cap

| Selena54 a răspuns:

Mda.vad ca toti s-au legat de tine laughing

Da` eu zic s-o ignori. pur si simplu prefate ca nu exista.si eu am un coleg care mereu ii cu lectia invatata laughing da` nu supar sau chestii de genu`. ca el nu face altceva decat sa invete laughing cateodata mai cere si teme suplimentare rolling on the floor odata a zis catre profa de civica daca nu ne da teme si ea o zis ca daca insista sa ne dea teme ne da. laughing la care noi ceilalti din clasa NUUUUUUUU. laughing si zice profa.mai nu mai insista cu tema ca te iau astia la bataie in pauza laughing

Tu las-o sa invete. poate ii place ei sa invete. thinking dA` invata si tu ca pana la urma inveti pentru tine.si mie mi se pare ca daca nu e in clasa cineva care sa invete tot la fel de bine ca tine.nu te motiveaza sa inveti laughing deci tu n-o lasa pe ea sa te intreaca. tongue poate asa ii dovedesti ca poti sa te si distrezi si sa nu fii doar in casa cu invatatu da poti sa si inveti tongue

| mikilooooooooo a răspuns:

Ce'ai tu cu stilul ei?

| Kolp a răspuns:

Pentru inceput ai un orgoliu cat casa. Si asa am nervi si nu o sa-ti spun prea multe. Auzi ce treaba ai tu cu viata altora?
Nu te cheama cumva Bianca din tm?
Frate inca as fi pe jos daca te-ar lua la invatat. Baietiichatterbox Bag mana in foc ca majoritatea fac misto de tine in spatele tau. Soarta o sa-ti arate.
Si eu am o colega asa dar incerc sa o indrept pentru ca exista vointa si ambitie dar la tine se pare ca nu.
Nu ma crede tociar sau depravat si pe mine miss puff ca incep sa te iau la dume daca asta insinuieziwinking

| Deni7 a răspuns:

Eu cred ca e vorba de foooarte multa invidie.Cred ca ea e o fata buna, iar tu esti invidioasa pe ea. Te crezi mai buna decat ea? Eu nu cred, daca erai asa buna nu te laudai cu asta, ci ii lasa-i pe altii sa zica.Ar trebui sa o lasi in pace, e viata ei si face ce vrea. Iar referitor la imbracaminte:
1.Nu haina face pe om.
2.Gusturile nu se discuta.