| sergiudaniel a întrebat:

apa pestilor mei e putin rece nu raw foarte putin, daca e asa mi-o murii pestiicrying((

Răspuns Câştigător
| RetardedRacoons a răspuns:

Esti tuta, sunt pesti exotici, tropicali, nu e stiuca romaneasca ca sa faca iarna.

7 răspunsuri:
| RetardedRacoons a răspuns:

Cumpara-ti un incalzitor cu termostat, altfel risti sa ti se imbolnaveasca. Nu e deloc scump.

| sergiudaniel explică (pentru RetardedRacoons):

O sa-mi cumpar saptamana viitoare o murii pana atunci?crying

| RetardedRacoons a răspuns (pentru sergiudaniel):

Ma daca nu e geru de pe lume in casa n-or muri.
PS: Ca te vad ageamiu intr-ale acvaristicii, vezi ca pestii mor cel mai des de la supra-alimentare, rar mor de foame.
Nu le schimba niciodata toata apa deodata, ci o treime, o scurgi usor cu un fortun impreuna cu depunerile de pe substrat. Apoi tot usor o inlocuiesti. Lasa apa la decantat inainte o zi 2 sau ferbe-o ca sa elimini clorul.
Cauta o carte despre acvaristica online sau un site cu informatii, ai multe de invatat si e fun big grin

| sergiudaniel explică (pentru RetardedRacoons):

Mersiwinkingpentru sfaturiwinking

| Ramona7 a răspuns:

laughing imagineaza-ti doar cum traiesc iarna pestii din oceane si ai sa gasesti raspunsul la intrebarea ta happy

| sergiudaniel explică (pentru Ramona7):

Haha

| Lightning1997 a răspuns (pentru Ramona7):

Sunt pesti exotici, invatati cu apa calda si doar de izvor, nu de chiuveta, pentru ca apa de chiuveta contine clor si le face rau.Nu au treaba cu pestii din oceane.

| RetardedRacoons a răspuns (pentru Ramona7):

Esti tuta, sunt pesti exotici, tropicali, nu e stiuca romaneasca ca sa faca iarna.