| hannne a întrebat:

Are cineva vreo idee unde as putea da o petrecere cu prietenii mei? mentionez ca nu putem mearga acasă la nmn dar vrem sa bem sa ne distram, locuri random pe strada etc etc scrieti ce va trece prin cap

2 răspunsuri:
| iulianr a răspuns:

Doar daca exista prin zona in care locuiesti locuri special amenajate pentru gratar/relaxare sau ceva asemanator. Daca dati petrecere in strada exista riscul sa vina politia.

| Violleta2022 a răspuns:

Pe strada nu se bea si nici nu va puteti distra, ca deranjati linistea publica si veti avea probleme cu Politia.

Vad ca esti fetita de liceu, deci esti minora, caz in care Politia va va lua la sediul lor si va cheama parinti ca sa-i amendeze, pentru nesupraveghere, consum de alcool si deranjarea ordinii si linistii publice.