| enachesimion a întrebat:

Are voie ca un profesor să nu îți treacă nota din test? Cu toate ca ai luat notă mare.
Am luat 9 la un test și din cauza ca un coleg s-a certat cu profesorul, el a ales să se răzbune și să nu ne treacă notele

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu toate notele de la teste se trec in catalog.

| elennaionela14 a răspuns:

Fa o sesizare in scris catre directorul scolii prin care ceri asta.si fa-ti si tu copie cu nr.de inregistrare al sesizarii. daca nu iti da numar la secretariat sesizarea este nula.
Daca in 30 de zile nu iti da raspuns faci sesizare la insp.scolar.

| suntserios a răspuns (pentru elennaionela14):

Sesizare că ce? Evaluare se face se profesor, dacă el considera că nota nu se trece, atunci nu se trece

| elennaionela14 a răspuns (pentru suntserios):

Si elevul are dreptul sa sesizeze orice neregula.
Orice i se pare in neregula o face in scris.
Profesorul nu e dumnezeu.

| suntserios a răspuns (pentru elennaionela14):

Și ce e in neregula in a nu trece o nota? Ce va scrie in sesizare?

| elennaionela14 a răspuns (pentru suntserios):

Nu este problema profesorului ci a directorului sau a insp.scolar
In acel moment e un conflict intre elev si profesor.nu e dictatura.
Elevul are drepturi ca orice cetatean un a cere lamuriri.

| suntserios a răspuns (pentru elennaionela14):

Hai mă, ai dat un sfat copilului, zii acu ce dracu scrie in sesizare, nu o da cotită. Eu zic a scrie asa

Domnule director,

Subsemnatul X reclam că profesorul y nu a trecut nota mea BUNA in catalog( dacă era nota prosta eram fericit). Rog sa îl spuneți mamei dumnealui.

| elennaionela14 a răspuns (pentru suntserios):

E gresit cum formulezi tu.
Ma opresc aici cu comentariul.

| suntserios a răspuns (pentru elennaionela14):

Formulează tu corect. Nu o da cotită