| Francesca17 a întrebat:

As avea nevoie de un meniu scurt pentru.salabit adica sa imi spuneti ce sa mananc dimineata,la pranz si seara ,sau daca nu stiti imi puteti spune ce mancati voi ! Va rog mult ! Dau funda si voturi ! Multumesc Anticipat !

Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Hey! Cel mai sigur ar fi sa te duci la un nutritionist! Acesta iti va da un regim alimentar foarte sanatos si eficient!
Si cum nu stiu ce sa-ti recomand, iti spun ce mananc eu pentru a slabi putin (nu am fost la nutritionist). Pentru inceput, eu nu mananc dimineata, desi e cea mai importanta masa. Eu nu iau micul-dejun de cand ma stiu! Deci pentru dimineata nu stiu ce sa-ti spun...hee hee. Apoi la pranz (care e pe la 13:00 sau/ intre 14:00), mananc ceva usor. Ori niste legume la gratar (ardei, rosii, ceapa, etc) cu niste piept de pui (niciodata sa nu-l excluzi din meniu deoarece nu ingrasa), sau niste peste (nu prajit), sau o omleta (uneori nu ma pot abtine)... Si fara desert! Iar seara, SEARA NU MANANC! Poti pe la cinci (17:00) sa iei o gustare, cum ar fi un castron cu cereale (Musli/ Fittnes), sau un mar, sau mai stiu eu ce. Dupa sase (18:00) NU mananci! Intr-o saptamana o sa scazi cateva kilograme. Dar in timpul zilei trebuie sa te hidratezi, band minim 2 litri de lichide (ceai-uri, lapte, apa) orice FARA suc si alcoolhee hee. In timpul zilei poti avea mai multe mese (cat mai dese, normal, dar mici). Poti manca legume si fructe din belsug (fara struguri, pepene si alte fructe care sunt cunoscute reprezentand o multime de calorii).
Sper ca ti-am fost de ajutor happy. Bafta kiss

| Francesca17 explică (pentru ):

Merci :* Nuu era pentru mine, pentru o prietenawinking!

| a răspuns (pentru Francesca17):

Eeh. oricum. :*.