| aannoonniimm098 a întrebat:

As vrea sa slabesc am 60 kg si 1.60 inaltime (sunt fata ), as vrea sa ajung la 48 de kg. P.S nu am timp de sala sau ceva sport, si ce recomandari aveti, ce sa nu mai mananc, ce exercitii sa fac pentru ca pana in ianuarie as vrea sa fie date jos cele 12 kg ( adica burta, grasimea de pe picoare si de sub maini ) si sa ma mentin dau funda la cel mai bun raspuns

1 răspuns:
| GirlWithGreenEyes a răspuns:

Ar trebui sa dai jos cam 10, nu tine mortis 12. laughing In primul rand, incearca sa nu mananci dupa ora 6. Daca ti-e foame, mananca un fruct. Dar vei vedea ca, cu timpul stomacul tau se va obisnui si nu iti va mai fi foame seara.
Inainte de ora 12 la amiaza, poti manca orice, dar nu in exces. Evita fast-food-ul, prajelile si alte alimente grase. La scoala, mai bine ca un sandwich, ia-ti 2 mere, niste biscuiti sau un baton de cereale ( gen Fitness ). Daca vrei poti incerca dieta de slabit 3 kilograme in 3 zile : Prima zi -> Doar legume. A doua zi -> Doar fructe. A treia zi -> Doar orez. Dar foloseste dieta asta doar odata, daca o vei repeta vei avea de suferit. Bafta!