| Adelin_1656 a întrebat:

As vrea sa urmez un liceu economic. Am cateva intrebari insa:
1. Mi-ar place sa lucrez cu bancile, afaceri etc. Asta dupa ce termin si o facultate dupa liceu. Se merita? Am sanse sa ma angajez undeva profitabil?
2.Care profil trebuie sa urmez pentru aceasta?

Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| blackangel_7400 a răspuns:

Nu ţiaşi sugera să faci acest liceu. Am văzut că ai vrea să lucrezi cu băncile. Acum asta nu prea este rentabul. Doar dacă ai vrea să lucrezi înafară. Mai intereseazăte pe site-uri specializate. Şi eu mă gîndeam să urmez un liceu economic dar m-am răzgîndit cînd am vorbit cu nişte persoane cre după ce au terminat liceul şi facultatea nau avut ce munci şi au ajuns casiere şi ospătari. Credemă sunt în aceiaşi situaţie ca şi tine. Sper că te-am ajutat.