| anastasia0606 a întrebat:

Aseara l-am sunat si i-am spus ca il iubesc si mi-a spus si el, dar tot nu vrea sa mai vorbeasca cu mine nu poate trece peste faptul ca l-am inselat ( regret enorm ) de 6 zile ne-am despartit si in fiecare seara i-am dat cel putin un mesaj la care el nu-mi raspunde nimic.Nu vrea sa ma mai vada niciodata, dar eu nu ma pot abtine ziua trece mai usor dar noaptea cand vine simt ca e sfarsitul lumii. Ce sa fac?

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
pai daca il iubesti, de ce l-ai inselat? cum ai vrea sa reactioneze baiatu? sa treaca cu vederea ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat? tu cum ai reactiona daca ai fi in locul lui?
O ZI FRUMOASA SA AIhappy

| SuKi2KirAi1 a răspuns:

Probabil (ce spun eu, sigur) te simti naspa din cauza greselii facute. Sa-ti spun niste intrebari care se invartesc mai mult ca sigur prin capul sau: "Daca chiar ma iubeste, atunci de ce facut-o? De ce m-a inselat?"; "Cu ce i-am gresit eu?"; "Oare e vina mea ca ea a facut ceea ce a facut? ". Stiu ca e greu, dar ar trebui sa gasesti raspunsuri pentru aceste intrebari, chiar daca raspunsul ti-ar distruge reputatia, te-ar face sa pari o scorpie... Trebuie sa-i arati ca-ti pare rau, nu numai sa-i spui. Dar nu face pe proasta, si nu te plange mereu de fata cu altii ca-l iubesti si ca nu sti ce sa faci fara el.Asta te-ar face sa pari o plangagioasa, o fata care are nevoie totdeauna sa se bizuie pe altii. Ar trebui sa inteleaga ca tu stii ca nu bine ceea ce ai facut, si sa te ierte. E foarte... regretabil, dar spune-i ca nu te-ai gandit la consecinte, la faptul ca-l vei pierde. Cere-i o a doua sansa, si spune-i ca n-are sa regrete. Dar pentru asta incearca sa te schimbi si tu. Arata-i ca tu chiar crezi in ceea ce ii spui lui. Baga-ti mintile in cap, si revino la realitate cu tupeu. Sti ce trebuie sa faci, deci fa-o! Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai facut o mare greseala ca l-ai inselat, ar trebui sa-ti ceri scuze sincer si sa juri ca nu mai faci asa ceva, sa-i spui ca tu chiar regreti si ca il iubesti, chestii de genul asta, daca isi da seama ca tu chiar regreti ce ai facut poate te iarta.

Zic si eu sa incerci., succes

| Voidwithin a răspuns:

Salut, sunt baiat si din punctul meu de vedere daca o fata m-ar insela nu as ierta-o indiferent in ce mod isi cere scuze.

| Urpaniel a răspuns:

Deageaba regreţi, mai bine lasă-l în pace.

| anastasia0606 explică (pentru Urpaniel):

Stiu, dar nici nu pot sa trec asa usor e vorba de 5 ani, l-am inselat si imi recunosc greseala. as face orice doar sa ma ierte

| denymar a răspuns:

In primul rand, nu te panica.Incearca sa te duci la el, sa-l iei de mana si sa-i spui tot e s-a intamplat.Sigur va intelege.

| anastasia0606 explică (pentru denymar):

Nu mai pot face asta, deoarece s-a intamplat in Anglia si eu am venit in Romania dupa ce i-am spus ce am facut, regretam in fiecare zi si nu mai puteam asa ca i-am zis. Poate ca am gresit ca i-am zis, dar oricum poate se afla si poate era mai rau, a reactionat urat si a zis sa plec si sa nu-l mai caut.Ideea e ca nu pot sa stau fara el, ma doare enorm