| Eusunt132 a întrebat:

ATENTIE! Daca doresti sa imi dai un sfat, este bine primit. Am 16 ani si sunt diagnosticat cu Tulburare anxioasa depresiva cu elemente pshotice si ceva ticuri. De la 15 ani am mers la control si am fost internat de doua ori, nu am avut o viata prea buna, ai mei s-au certat mai mereu si la 13 ani au divortat. Am stat la mama o perioada dar nu se descurca si m-am intors la tata. Nu sunt mandru ce am facut pentru a o ajuta pe mama cu bani la 13 ani, dar asta e. Si cand eram mic la 8-9 ani am mai fost diagnosticat cu probleme de intregare (din cauza rusinii) si ceva depresie. Am fost mai mult internat cand eram mic, dar acum s-a intamplat doar de 2 ori in ultimul an. Pana la urma am gasit si eu o fata ca mine, cu un trecut mai rece, probleme din astea ca ale mele la spital, de varsta cu mine, in liceu cu mine si extraodinar de frumoasa si aproape perfecta in toate punctele de vedere. Avea iubit si m-a rugat sa ne vedem, mi-a spus ca are niste sentimente pentru mine si incepe sa se indragosteasca (fiind prima oara cand ne vedem). Dupa ne-am vazut si a 2 oara peste o zi (venea pe jos 5 km dus intors ca sa ma vada). In a doua zi ne-a prins ploaia in parc, i-am dat bluza mea si ne-am bagat sub un tobogan, insa mai erau cativa copii. Dupa se opreste ploaia o duc putin mai incolo, iar ea a dat sa ma pupe fara sa imi dau seama, fiindca am luat-o putin la distanta in brate fiindca eram ud de ploaie, bluza mea fiind pe ea ca sa nu raceasca. Dupa parca am primit mesaj si mi-a spus ca a vrut sa ma pupe. Dupa 3 sapt nu ne-am vazut, a fost la mare cu prietenul ei de 20 de ani, la zoo si undeva la o plimbare+chestii pe acasa la ea. Mai pateam sa imi zica ca ne vedem, dar dupa sa anuleze cand ajungeam la locul nostru fiindca intervenea ceva. A 3 a oara cand ne-am vazut am facut pe putin 50 de poze (pe care nici in ziua de astazi nu le-am vazut) ne-am pupat si ne-am simtit bine (nu ceva sexual). Dupa a plecat si ne-am vazut in prima zi de liceu, eu mereu ii luam suc+dulciurile ei preferate. A 4 a oara ma pupa si cand am dat sa pup si eu mi-a spus ca "nu mai ma pupa". Si a inceput sa imi zica ca vrea sa se termine tot, nu mai vrea nimic, vrea sa fie cuminte si sa nu-l mai insele pe prietenul ei (prietenul ei oricum a inselat-o de vreo minim 2 ori si cand se imbata ii mai dadea o palma sau o injura). Mereu cand se certa cu el imi dadea poze/video plangand si incercam sa o calmez. Am iubit-o mult si inca o fac..chiar daca sunt prost. Atunci cand mi-a spus ca se termina tot am inceput dintr-o data sa plang involuntar, imi curgeau lacrimi din ochi si incercam sa ma abtin si nu reuseam. Nu mai plansesem de 9 luni, nu m-am putut abtine. A facut-o pentru "Binele ei". Dupa a plecat, 3 zile am stat in pat fara sa fac nimic special. Parca imi revenisem pentru putin timp, dar imi era dor de ea si o vedeam mereu la liceu. Am fost dupa cu o fata ce ma placea, am stat cu ea vreo 3 sapt jumate fara sa am sentimente pentru ea (ea stiind dar era fericita ca ma poate avea, nu a suferit dupa mine prea mult, oricum era fata de 14 ani). Dupa am fost cu o alta fata vreo 2 zile cu care am mai fost in trecut, dar nu mi-a placut, iar ultima oara am fost cu o fata vreo 7 zile, la care nu i-am mai dat importanta fiindca oricum era mai mica si nu stia prea multe. Am tot refuzat fete de cand s-a despartit fata asta de mine, dar nu de fitos..si fiindca eu tot pe ea o vreau. Am ajuns sa iau acum ceva timp din ce in ce mai multe pastile pentru a uita de tot, pentru efectele pastilelor. De cand iau pastile am luat "Xanax, alprazolam, anxiar, romparkin, enerion, fevarin, bromazepam si rispolent.". Acum vreo 4 luni am luat aproape 30 de pastile in 3 zile, pshiatra mi-a spus ca e ca o minune ca nu mai sunt, dar de atunci am niste ticuri si atunci cand sunt nervos mi se accentueaza. Pshiatra mi-a recomandat sa fac un sport anume, iar eu m-am apucat de sala. Acum o saptamana am vazut-o pe fata asta pe o banca la liceu, iar eu m-am dus la ea si am inceput sa vorbesc cu ea. Mi-a spus ca nu a tinut legatura deoarece ii este frica sa nu afle cineva chiar prietenul ei. Dupa am mai vb putin putin pe mesaje, iar atunci cand ma vede la liceu ma saluta cu zambetul pe buze si foarte fericita. Odata ma uitam la ea, iar ea la mine inapoi. Foarte intens, dupa nu m-am mai uitat iar un coleg mi-a zis ca se uita in continuare. O vreau inapoi pe fata asta, am putut sa zambesc cu adevarat in ultimii 3 ani datorita ei, acum da semne ca ma vrea inapoi...insa nu stiu ce sa fac, mi-e frica sa nu mi se para mie sau sa patesc la fel. Multumesc anticipat pentru raspuns!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa inteleg ca in toata povestea asta tu nu ai facut macar sex cu ea? Vezi ca medicatia te face impotent

| Eusunt132 explică (pentru anonim_4396):

Ce sa fac daca ne am vazut de 4 ori...plus ca pastile nu mai iau de 3 luni, deloc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Eusunt132):

Esti prea bun si implicit prea fraier.
Ea moare de bine cand o loveste ala si tu o iubesti fara sa o lovesti, fara sa fii nimic pentru ea.
O sa te adancesti si mai rau in probleme daca nu te racesti oleaca emotional, crede ma. Iar pastilele chiar te fac impotent, ai grija

| Eusunt132 explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult

| FilipSorin a răspuns:

Salut, sfatul meu este sa nu mai iei pastile, sa încerci sa faci un sport si sa o uiti pe fata aceea
Încearcă sa faci lucruri care iti plac, diferite activități
Iti mai recomand sa vorbești cu Dumnezeu despre asta, ajuta foarte foarte multa
Dumnezeu este singura pastila pentru tot, gratis si nu afectează negativ

| DonEnnioSalieri a răspuns:

Mai bine sa te doara acum decat mai tarziu, nu poti avea un viitor cu ea de lunga durata.
Iti pot spune un lucru, fugi. fugi cat mai departe de trecut si prezent si construieste-ti un viitor cu cineva care te merita.
Sunt foarte multe femei unice, dar trebuie sa le intalnesti tu, tine minte ca din toata ecuatia asta doar tu contezi iar daca iubirea doare si te face sa suferi cu siguranta nu e persoana care iti trebuie tie desi ti-a dat o bucurie si-o tristete.