| sokey a întrebat:

Ati avut vreodata sentimentul ca toate planurile importante care vi le-ati facut nu va iese? Eu traiesc asta. Stau intr-un orasel micut numit Roman. Am incercat sa intru in diferite grupuri, sa imi fac prieteni, sa primesc lucruri in schimb pentru ideile mele si alte chestii. Am fost la atletism, copii mergeau in cantonament, si voiam si eu sa fac excursii de genul si adoram sa fac sport. Sa intamplat si am patit chestia ca nu mai am voie sport niciodata. Am intrat intr-un alt grup politic. Daca ai idei te rasplatesc, daca mergi la actiuni te rasplatesc. Am mers la actiuni am auzit ca toata lumea in vara merge la mare, acum, s-a dus, cica s-ar face un concurs sa vada cine merge pentru ca sunt locuri limitate. Mi s-a dus visul. Sunt in clasa a 9-a si voiam sa ma mut in alta clasa, cu un prieten, si profesoara de matematica e matusa mea in clasa aia. Nu imi place clasa in care sunt pentru ca am colegi retardati si nici macar unii pentru altii nu se au, II URASC! Si nici asta nu pot ca am media prea mica pentru profilul ala. Si acum ultima faza. Imi doream tare mult sa merg la Stand-Up-Comedy la Bordea si Micutu. Si am aflat prea tarziu ca se fac rezervari, si visul asta s-a dus. Toate astea intr-o saptamana, parca sunt ghinionist. Spun aici pentru ca vreau sa ma descarc, care vrea sa rada sa rada. One Love!

4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Mna,la dracu-n praznic, si eu sunt din un oras micut, toate's limitate mai rau decat iti poti imagina. Locurile de munca... trebuie sa ai pile la greu.Sa fi prost, sa muncesti mult si sa nu pui intrebari de salariu.Patroni te trimit de colo colo, iti baga pe gat mereu cand gresesti ceva minor, nu te platesc pe cat meriti si alte lucruri.Mai ales cand esti sincer si spui ce gandesti, e cel mai nasol laughing Se uita lumea la tine ca la cinema, prieteni sunt fix pix, in fata te pupa-n fund in spate cauta sa iti faca altceva.

| MioaraParalescu a răspuns:

Stai linistit frate nu esti singurul caruia i se naruiesc visele, si eu am patit chestii de genul in ultima vreme.
Stay strong, capu sus, sa speram ca o sa vina si vremuri mai bune!

| Dariusuu a răspuns:

Trebuie să înveţi că nu toate dorinţele se împlinesc!