| Andreiu68 a întrebat:

Azi am ramas corigent la mate( sunt clasa a 11-a la un liceu bunicel) si inca parintii nu au aflat.Cum ar putea sa le spun intr-un mod ca sa scap usor?-adica sa ma ma certe,bata, sau sa ma bage la pregatire? La un moment dat daca nu ii spun tot o sa afle si o sa fie mai rau daca nu afla la timp--FUNDA

3 răspunsuri:
| Maya95 a răspuns:

Cum sa te bata? Aproape ai 18 ani. Esti in clasa a-11a.Nu te mai pot controla ca si cum ai fi in clasa intai. Spune-le pur si simplu. Fara prea multe ocolisuri, nu au ce-ti face. Bafta!

| Delia272 a răspuns:

Măi. e dificil..Ai putea să le ceri să aveți o discuție calmă, fără țipete sau palme ș.cl..Cam așa fac eu, chiar dacă nu e vorba de note.

| SmileyAwesome a răspuns:

Pai in primul rand nu inteleg dc te-ai dus la un liceu bun, daca nici nu stii sa scrii cat sa se inteleaga tot.