| Anonimul7210 a întrebat:

Azi dimineata m-am epilat intre picioare (sunt baiat) si incep sa am mancarimi. Este normal? In cat timp imi va creste inapoi? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pilozitatea din zona pubiana va creste la loc si va atinge lungimea normala a firelor de par (4-6 cm in medie) in circa 3-4 luni. Mancarimea este urmarea/raspunsul iritatiei provocate care apare indiferent de metoda de epilare folosita pentru indepartarea parului si este normal sa se manifeste. Multa sanatate.

2 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

E ok sa ai mancarimi la vaginel.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa te manance din ce in ce mai tare vreo 3-4 zile