| dulse a întrebat:

Baiatul de care imi place mi-a spus ca ii place de mine si de o prietena de-a mea care si ea il place...lui ii place cand ne asezam jos sa stea la mijloc intre noi doua si din diferite motive ma intreaba esti geloasa? si eu il intreb pentru? si atunci nu mai zice nimic, azi am plans pentru ca el a bagat-o mai mult pe fata aia in seama decat pe mine si el m-a intrebat daca am plans din cauza lui si i-am spus ca nu... voi credeti ca ar trebui sa ii las cale libera ei? pentru ca il iubesc si daca ea il va face fericit si nu isi va bate joc de el sunt gata sa renunt

6 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @dulse! Până să-i lași calea liberă eu cred că ar trebuie să poți o discuție cu băiatul între 4 ochi. Dacă spune că nu se poate decide între voi două, atunci doar se joacă și nu mai merită să-ți pierzi timpul și să suferi pentru el.
O zi cu zâmbet să ai și gânduri limpezi!

| EmaS a răspuns:

El este nehotarat.Ar trebui sa adopti un comportament mai distant fata de el, sau chiar sa incerci sa il faci si tu gelos, atunci ai vedea daca ii pasa de tine.

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Isi bate joc de tine sa isi hranesca orgoliul.Nu imi dau seama exact ce sentimente are fata de tine,daca te vede ca pe o iubita sau prietena,din cauza relatiei cu cealalta fata thinking Eu zic sa mai stai pe langa el si sa vezi cum mai decurg lucrurile, si nu mai plange fiindca zice chestiile alea doar ca sa glumeasca, intr-un mod mai rautacios (am si eu un amic care imi face chestii de genul laughing ). Bafta.

| NoIdentity a răspuns:

Deci...acest baiat te poate place...dar, mai exista un ghimpe!thinking stii ce ar trebui sa faci? sa-l iei deoparte sh sal intrebi daca te place sh vrea ceva serios cu tine.nu fi timida ca dea degeaba fii puternica cand vb cu el nu te fastaci ca sa i arati ca stii ce vrei sh vrei un raspuns sincer, deci concluzia este = in dragoste si razboi putem folosi orce arma! p.s.vb sh cu prietena aia a ta, daca intr-adevar tie prietena o sa ti lase tie.sh fat-o baiatul e al tau.deci actioneaza! succes![pentru asta merit o funda]

| AndraSweet97 a răspuns:

Eu niciodata nu m-as uita dupa un baiat care are o oarecare legatura cu prietena mea...deoarece putem sa ne certam noi pentru el...e cam nesimtit baiatul daca va place pe amandoua 1)pentru ca esti prietena cu acea fata 2)pentru ca crede ca e atat de tare incat plangi si esti geloasa pe ce face.Eu nu m0as uita la acest gen de baiat.Succes sa ei o decizie

| Dydy112 a răspuns:

Eu zic sa te comporti indiferent cuel, sa ii arati ca ai orgoliu si ca nu-ti pasa ce se intampla intre ei. Pur si simplu joacate cu el, fal sa te placa maimult decat o place pe ea.