| Anamaria3112 a întrebat:

Bun deci..nu știu ce se întâmplă cu mine. Sufăr foarte tare, am fost diagnosticata in trecut de 3 ori cu depresie și de atâtea ori am stat la spital. Totul era relativ bine până acum 2-3 săptămâni când s-a întâmplat ceva îngrozitor. pur și simplu plâng neîncetat în fiecare zi și nu știu ce să mai fac, nu vreau să cer ajutorul nimănui, nu mă simt în stare. Dar nu asta e problema. În urmă cu câteva zile aveam o " criza " de plâns puțin mai alertă, mai profundă, nu știu cum să mă exprim, și la un moment dat a început să mă doara in spatele capului, pe la ceafa, și nu mai puteam vedea cu ochiul stâng. Inițial era ceva care îmi acoperea imaginea, apoi am putut vedea fix înainte, dar în părți parca nu era nimic, incercam sa îmi pun mana in lateral ca sa o vad dar nu o puteam vedea cu ochiul stâng și nu știu de ce. plus că eram foarte amețită și durerea persista. M am liniștit mai apoi și mi am revenit, desi durerea mai venea câteodată. M a alarmat puțin asta. menționez că eu am de fel probleme cu ochii, miopie strabism și nixtagmus ( sau cum se scrie). as dori sa știu de ce am pățit chestia asta. Întrebarea este de ce am pățit asta, care ar fi cauzele și ce ar ascunde aceasta pierdere de câteva minute de vedere și durerea?

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Draga Anna, tu esti o fata superba, chiar daca ai probleme cu vederea. Ce te face sa plangi asa de mult si sa ai depresie? Stii ca aceste lucruri te pot schimba pentru totdeauna? E normal sa mergi in spital de atatea ori? Care ar fi cauza acelei depresii tulburatoare? Cauzele pierderii temporare de vedere pot fi multiple si trebuie discutate pe rand cu medicii specialisti insa totul e de la starea ta - cu cat plangi mai mult cu atat e mai greu sa-ti revii. Oare nu-i pacat sa pierzi atat de multa apa din corp, cand ea este super importanta pentru buna lui functionare? Cine te-a suparat atat de tare, incat sa fii in depresie? Aici pe TpU gasesti mereu pe cineva cu care sa vorbesti, care sa te sfatuiasca, cu care sa te imprietenesti; are vreun rost sa te simti mereu singura? Motivul / motivele depresiei tale iti va / vor lasa pe tomografia ta locuri care, cu timpul, prevestesc boli ce nu are rost sa le traiesti. Mergi la un psiholog, plimba-te, dormi suficient, mananca sanatos si echilibrat si ai o viata frumoasa - pentru nimic si nimeni nu merita sa intinezi / murdaresti "covorul alb al sufletului tau"! Aminteste-ti mereu ca viata are multe oportunitati inca nedescoperite care abia astepta sa le imbratisezi! Ai mai multa grija de tine! Numai bine!

| Anamaria3112 explică (pentru Caro34):

Mulțumesc enorm.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni de pe acest site poate stii asa ceva. Mai bine mergi la un doctor.