| Diutza14 a întrebat:

Bun,deci nu stiu cu ce sa incep! puppy dog eyes
E vorba despre Mama, despre mine si ea. Vreau sa va cer sfatul, ajutorul sau doar sprijinul de a imi schimba comportamentul fata de ea. (eu nu vad nimic in neregula cu comportamentul meu, dar ea vede mereu)
ooooooK.
Deci noi avem momente bune si momente rele.
(40% buna & 60%rele)
Discutam totul deschis,am discutat pana acum si sper sa mai discutam... (nu prea are timp de mine straight face )
Dar timp sa ma tachineze are, mereu ma tachineaza si chiar nu stiu motivul, bun sa specific ca sunt cam "lenesa" si nu fac ce imi spune ea, adica fac dar nu atunci cand zice ea ci doar dupa 2-3 minute. (ceea ce o enerveaza la culme chestia asta)
A fost si "este" o mama Cool dar cand vine vorba de iubitul meu, se gandeste doar la sex (nu are incredre in mine) chiar deloc(asa cred eu) Da, sigur, doar la asta o duce gandul... (nu o judec sau ceva dar totusi simt si eu nevoie de libertate dar de undee ) oh go on
Am 15 ani si am o relatie cu un baiat de aproape 3 ani (si nu,nu am facut nimic,doar am dormit odata amandoi la mine acasa) [ceea ce e "wow" decum a acceptat mama asta?:o o da,stiu,socant! [si da sunt sigura ca nu s-a intamplat nimic in fine... oh go on
Mama, ea este o fire rece! Mereu ea crede ca are dreptate,bun inteleg mereu imi spune de vremurile care au fost si tot felul de porcarii la care eu revin cu replica mea si spun ca : " ce a fost a fost atunci,acum este altceva." Daca ea nu a avut libertatea necesar asta nu inseamna ca nici eu nu am voie sa o am! Totusi,nu o inteleg! si as vrea foarte mult sa inteleg!
Sa revenim la subiect!
Si da, ea la cunoscut pe iubitul meu si nu i-a placut! straight face
in fne. trec usor si peste asta.
Eu sunt genul de fata care tine in ea si nu spune,nu reposeaza nimanui nimic,dar pana la un capat!
Stiu,stiu v-am plictisit cu romanul meu de viata! laughing
Dar cine vrea sa ma ajute si este interesat de problema mea vreau sa fie foarte serios in legatura cu asta...
Vreau sa o fac sa inteleaga ca trebuie sa aiba incredere in mine si nu este numai asta
bun,da stiu asta vine de la sine dar am incercat de multe ori si inca incerc sa-i demonstrez ca poate avea incredere in mine si nu doar incredere si si sprijinul meu.
Ea zice mereu sa-i fiu prietena, ca cea mai buna prietena poate fi mama, dar eu daca i-as zice (toate tampeniile mele) ar incepe sa tipe la mine si sa ma pedepseasca.
Nu am inteles-o niciodata cum vrea ea sa o consider "prietena" cand ea nu ma intelege! (Mereu exista un repros pentru mine, nu inteleg care-i vinovata, eu sau ea? )
Eu am o prietena foarte buna + iubitul meu, cu ea/el discut orice lucru marunt, vorbesc foarte deschis...
Logic, ei sunt altfel fata de mamaa.
Deci ceea ce vreau eu este :
- daca imi puteti da niste sfaturi
- si sa incerc sa o convin ( ceea ce imi este frica) sa ma lase si pe mine sa ma duc sa ma distrez cu prietenul meu si familia lui... (pfiuu. greuu puppy dog eyes )
P.s. el nu este din judet! Rog seriozitate, fara glume de prost gust!
Dau funda! :*

Răspuns Câştigător
| WhiteLover a răspuns:

1-ma mir ca am citit atat laughing glumeam
2-este normal, daca zici ca de 3 ani tu aveai 12 cand ai inceput sa iesi cu el.atunci erai mai mica, nedezvoltata, la varsta aia nu te gandeai la alte chestii "nepotrivite". sunt sigura ca ai crescut si arati altfel, mai aranjata, mai feminina.mama ta vede astea si stie ca de varsta ta hormonii cam pun stapanire pe corpul unui tanar,asa ca incearca sa te fereasca de o nenorocire.ia-o frumos intr-o zi de mana,cand sunteti doar voi doua,si vorbiti deschis. spune-i ca sti ca iti vrea doar binele(deci linguseste-o putin ca sa vada ca intelegi de ce ea se comporta asa, ca nu cumva sa nu te asculte pana la capat) si spune-i ca vrei sa aiba grija de tine in continuare(parintii urasc sa li se spuna ca copilul nu are nevoie de ei si fac exact invers si mai rau ca inainte), dar sa stea linistita ca tu esti matura si ca nu ai de gand sa faci vreo prostie, pentru ca te gandesti la viitorul tau(parintii adora sa stie ca copilul lor se gandeste la un viitor stralucit). spune-i ca ai incredere in ea si daca vreodata va fi sa se intample intre tine si iubitul tau ceva mai mult, ea va sti prima data si la ea ii vei cere sfaturi. sper ca nu am scris mai mult decat tine laughingrolling on the floor sper ca te-am ajutat.

| Diutza14 explică (pentru WhiteLover):

Mno.` laughing Da, multumesc oricum :*

| WhiteLover a răspuns (pentru Diutza14):

Oricand laughing