| Anamaria6384 a întrebat:

Acum o săptămâna am văzut ca fostul meu iubit m-a deblocat din senin, noi nu ne mai urmăream pe nimic și m-a deblocat după 3 luni de la despărțire, despărțire care a fost din cauza lui(el a ales pe altcineva in locul meu). Întrebarea mea este relativ banala dar ma interesează intr-o oarecare măsura ..de ce m-a deblocat? Și culmea nu mi-a scris nimic...pt ce ai mai debloca un om din moment ce tu l-ai blocat și l-ai părăsit?

Răspuns Apreciat de Editori
| lorix a răspuns:

Iti explic eu de ce.
Avand in vedere ca mentionezi ca nu ti-a scris deloc in decursul asta de o saptamana de cand te-a deblocat, atunci fii sigura ca nici nu o sa o faca.
Si te-a deblocat pentru ca a considerat ca nu mai are rost sa iti tina contactul
(nr de telefon) in lista de blocati. Omul a facut-o dupa 3 luni de la despartirea de tine, cel mai probabil pentru a fi sigur ca nu ai sa incerci sa reiei legatura cu el dupa acest timp, gandindu-se ca nu te vei mai interesa odata cu trecerea timpului.

Eu cand am mai blocat numere pe what'sapp, de obicei, le stergeam la o anumita perioada (adica le scoteam din lista de blocati) ca sa nu mai am acele numere in telefon. Nu ca mi-ar fi pasat sa reiau vreo legatura, din contra.
Asa si el, mai mult ca sigur.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ori l-a apucat doru ori pur și simplu nu-l mai interesează de tine și te-a scos ca să fiți simple cunoștințe

| sierra1 a răspuns:

"de ce ma deblocat? "

curiozitatea și atât. Doar e "fostul"

| Anamaria6384 explică (pentru sierra1):

Am uitat sa Menționez ma deblocat pe whatsapp ..nu prea ar avea ce sa vadă mai mult de o poza la profil.

| sierra1 a răspuns (pentru Anamaria6384):

Nu putem noi explica ce e in capul lui. Așa să ne dăm cu presupusul e altceva, putem dar e IRELEVANT. Tu du-te inainte!

| Andreeush a răspuns:

Probabil era doar curios.
Ar fi cazul să nu te mai gândești la trecut.

| SilentRain a răspuns:

Posibil sa nu ii meargă bine cu actuala, si vrea sa vadă dacă il cauți, mai ai sentiment pentru el, bla, bla, bla, bla, ai prins ideea
Fii smechera si nu te mai întoarce tu la el happy

| ywar a răspuns:

Pai te-a blocat! Punct. Tu ai face bine sa pui mana pe gramatica. Cratima lipseste, sensul lipseste. Daca tot nu se mai deschid fizic scolile pana in septembrie. ce sa mai invatati?

| Anamaria6384 explică (pentru ywar):

Poftim? unde am greșit? Sensul lipsește? cred ca am întrebat destul de clar..ma scuzați dacă V-am deranjat cu ceva.happy Iar aceste comentarii critice va rog sa le țineți pentru dumneavoastră. Este problema fiecăruia cum se exprima nu cred ca sunteți in măsura sa criticati un necunoscut..fiecare se exprima cum crede el de cuviință.

| ywar a răspuns (pentru Anamaria6384):

Fie ca tine, mai mult nu spun. Vei intelege mai tarziu.

| Nume6 a răspuns:

Pentru ca probabil incă mai are sentimente si ii e dor de tine dar evita sa ti-o zica din orgoliu si ca stie ca nu l-ai iertat, asa cred eu, dar mai bine il intrebi pe el. E posibil sa se fi despartit de ea si te vrea iar. Interesează-te daca mai e cu ea. Descoperă in sufletul tău dacă incă il mai vrei sau il urasti.

| Giaexcent a răspuns:

Cred că motivele lui nu ar trebui să te mai intereseze, odată era important, acum nu mai este; cel mai bine ar fi să-ți vezi de viața ta și gata. O zi frumoasă!?