| LoliTa_7237 a întrebat:

Buna Again=]]

ce inseamna sa iti pui o baba in luna martie? nu radetirolling on the floordar chiar nu stiustraight face

Răspuns Câştigător
| Candice a răspuns:

Inseamna sa-ti alegi o zi intre 1 si 9 martie si acea zi va decide cum va fi restul anului pentru tine. Daca te-ai nascut de exemplu pe 3 noiembrie, baba ta este pe 3. Daca te-ai nascut pe 23 august, baba ta este pe 2+3=5 martie si asa mai departe. Sper ca te-am ajutat happy

6 răspunsuri:
| Miina a răspuns:

@xxoannaxx
si daca m.am nascut pe 29 pe cat va fi baba mea?
Pe 11?
eu stiam ca ai voie sa.ti alegi ce zi vreithinking

| Piiink a răspuns:

Sa alegi o zii de 1 pe 9 martie big grin si cum e in akea zii asa iti va fie tie tot anul daca ninge inseamna ca va fi urit daca e soare vei avea noroc :X si ba se aleg in funkite de ziua de nastere daca ety nascut pe 4 pe 4 e baba ta dar daca esti nascut de ex pe 13 aduni a cu 3 si da 4 shii daca esti nascut pe 19 aduni unu cu noua si da 10 deci mai aduni inca o dat si da 1 sper ca ai inteles

big hug baftaa funda puppy dog eyes?

| Candice a răspuns:

@miina pe 9 e baba ta. De obicei se alege dupa data in care te-ai nascut ca sa insemne ceva pentru tine acea zi.

| DonCorleone a răspuns:

Adica iti alegi o zi din 1 martie pana in 9
si cum va fi vremea in acea zi asa te vei simti tu tot anul
cam asa ceva am inteles si eu

fundita? smugbatting eyelashes

| redfox a răspuns:

Baba se pune dupa 1 martie pana pe 8 martie. daca in ziua in care ti-ai pus baba este frumos afara, soare, fara vant asa va fi si anul tau luminos plin de bucurii si sanatate iar daca afara e urat la fel va fi si anul tau. fundita?

| maria933 a răspuns:

Baba se alege in fuctie de ziua in care esti nascut.
daca esti nascuta pe 5 aprilie, baba o sa fie pe 5 martie
daca esti nascuta pe 16 noiemb, baba o sa fie pe 7 martie (6+1), oricum luna in care esti nascut nu conteaza.

Daca o sa fie frumos afara in ziua in care este baba ta o sa ai noroc tot anul, daca o sa fie urat nu o sa ai noroc. Mai este o varianta ca daca este frumos esti buna, iar daca este urat, esti rea. happy

Sper ca te-am ajutat.
fundabatting eyelashes:*:*?