| anonim_4396 a întrebat:

Buna all, ma simt foarte singura nu am chef de nimic am ramas fara prietenii ( toate astea din cauza fostului iubit ) ne.am despartit acum 2 zile si parca am imbatranit de tot...nu stiu ce sa mai fac ca sa pot uita si sa imi pot reveni..va rog dati-mi un sfat.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Pe el il scoti complet din viata ta. Nu mai vorbesti cu el, nu il mai vezi, nu te mai gandesti la el, faci sa dispara tot ce ai de la el.
Vindecarea e o problema de timp. Faci tot ce poti sa te tii ocupata. Macar o prietena tot mai ai. Te ocupi de pasiunile tale. Citesti, vezi filme, mergi la teatru, mergi in mall, faci excursii. E un moment bun sa iti schimbi viata. Te apuci de sala, iti schimbi aspectul, iti refaci planul de viata daca ai unul, daca nu ti-l faci acum. Si te ocupi numai de TINE, nu de altii.

| Loveisintheaire a răspuns (pentru SkyPilot):

Faza este ca trec printr-o situatie de c---- si cu familia la fel ...toate se strang la un loc si nu mai am chef de nimic ..am prietene dar sunt niste false. M-am gandit sa astept o saptamana sa mai imi revin putin sa incerc sa-l uit iar dupa aia sa incep sa ies sa ma distrez poate asa il uit mai repede nu stiu sad

| SkyPilot a răspuns (pentru Loveisintheaire):

Nu trebuie sa stai in casa, dimpotriva. Tine-te ocupata!

| SkyPilot a răspuns (pentru Loveisintheaire):

As putea sa iti scriu pe privat?

| Loveisintheaire a răspuns (pentru SkyPilot):

Ar fi ok sad mi.ar fi de mare ajutor

9 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Totul este doar in mintea ta. Tu alegi sa fii trista si sa te gandesti la el in loc sa te simti bine, sa asculti muzica vesela, sa iesi cu prietenii si sa iti schimbi gandurile cu el de fiecare data cand iti vin in minte, cu unele frumoase, pozitive. Trebuie doar sa vrei sa treci peste asta, nu sa iti plangi de mila. Stii cum se zice "Ce-i al tau e pus deoparte"winking El nu era al tau. happy

| Loveisintheaire a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Multumesc din suflet pentru sfaturi vasi da la toti fundita ..nu ma lasa sa evaluez raspunsurile. oricum va multumesc din corason! pwpici.voi incerca sa ma fac bine. timpu trece pe langa mine si eu stau asa..nu merge! mss

| IsabelaIssa a răspuns (pentru Loveisintheaire):

Eu nu ti-am raspuns pentru fundita. Si inca o remarca: nu mai folosi niciodata cuvantul "incerc". Ori vrei si poti, ori nu mai faci nimic si stai si iti plangi de mila. "Incerc" e pentru oamenii slabi, ce se indreapta doar spre esec, in orice situatie.winking Bafta!

| Purec a răspuns:

Ideea este sa nu incerci sa uiti. Daca incerci sa uiti, te gandesti la asta si nu merge asa. Daca vrei sa vorbesti cu cineva, iti stau la dispozitie, nici eu nu trec printr-o periaoda buna, si cred ca mi-ar prinde bine sa barfesc putin cu cineva. Daca vrei, da-mi un semn.

| neutrino a răspuns:

Mai asteapta cateva zile si timpul te va rezolva si pe tine.