| madaluhsha a întrebat:

Buna all, va rog cititi.Astazi dedimineata am primit o instiintare ca am primit un colet si trebuie sa ma duc sa-l ridic pe baza de buletin de indentitate (desi inca nu am). Mi-am sunat parinti si ei mi-au spus sa ma duc sa-l ridic sa vad despre ce este vorba. M-am dus, l-am ridicat si pe urma cand am ajuns acasa l-am desfacut si am vazut ca este vorba despre o carte tampita "1001 de retete casnice" pe care cica eu am comandat-o (desi nu am comandat nici o carte) si pe urma m-am intors sa o returnez si evident ca nu mi-au primit-o. Si acum ce as putea face, ca bine aceea carte evident trebuie platita si eu nu am nevoia de ea. Daca as expediaua din nou cat costa taxele de expediere tinand cont ca ea are aprox. un kg. Dar daca nu as plati-o ce se intampla pentru ca mie nu-mi trebuie si nici nu vreau sa platesc bani pentru o tampenie de carte.Va rog mult ajutati-ma.Ms.

Răspuns Câştigător
| Ioana1984 a răspuns:

Buna si tatal meu a patit la loc, sa stii ca-ti convine cel mai mult sa o trimiti inapoi decat sa o platesti.Si tata a tinut-o si nu a platit-o pentru o perioada de timp, iti convine sa o trimiti ca o sa-ti mai trimita in continuare si mai ales daca nu o vei plati te cheama in tribunal, asa a patit tatal meu.Sunt niste animale, isi bat joc de oameni si vor sa-i prosteasca cu aceste carti. Tu faci cum crezi dar mai bine trimite-o si sa stii ca nu dai mult pe ea, la doar 1 kg.Bafta si succes.

5 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Cei de la posta nu-ti dadeau cartea, pana nu plateai costul ei si contravaloarea taxelor. Cineva a facut comanda de aceasta carte, iar cei care au expediat-o au gresit ceva, ori la adresa, ori la nume/destinatar. Greseala este a celor care au expediat-o, in ceea ce priveste continutul cartii, mie nu mi se pare "o tampenie", eu mi-as dori aceasta carte, care cred, ca are si un pret mare, mai tarziu vei aprecia acest gen de lectura. In rest, stai linistita, nu are ce sa-ti faca cineva, ceva...

| Stella a răspuns:

Poate ii va trebuii la mama ta carteabig grin:p

| madaluhsha explică:

Poi @denisa20 coletul l-am ridicat cu buletinul mamei mele.

| madaluhsha explică:

Buna.Ms mult de tot de raspunsuri, am rezolvat problemawinking

| denisa20 a răspuns:

E imposibil sa te lase sa ridici coletul fara buletin si fara sa platesti.